Pet golova i dominacija gostiju u derbiju ženskog nogometa: Chelsea je razbio Arsenal

Arsenal je izgubio od Chelseaja 1-4 u derbiju 13. kola WSL-a

Pomalo u sjeni premierligaškog susreta između Manchester Uniteda i Liverpoola odigran je i veliki derbi ženske Super lige u Engleskoj između Arsenala i Chelseaja, koji su trenutno u mrtvoj trci za naslov zajedno s Manchester Cityjem.

Aktualne prvakinje iz Sjevernog Londona ušle su u utakmicu sa zavidnim skorom — ostvarile su pobjedu u osam utakmica zaredom u Super ligi otkad su u listopadu izgubile upravo od Chelseaja. Pritom su zabile 27 golova, a primile tek dva, što dovoljno govori o njihovoj obrambenoj kvaliteti.

Ipak, Chelsea je navedenom nizu stao na kraj na poprilično nemilosrdan način; rezultatom 4-1. Od prve do zadnje minute dominirao je Arsenalovim Meadow Parkom, kako i priliči momčadi koja je neporažena u posljednjih 26 gostujućih superligaških utakmica. Bluesice su povele već u 10. minuti kada je zabila njihova ponajbolja igračica Beth England. Zatim je, samo tri minute kasnije, Samantha Kerr, australska napadačka zvijezda, postigla svoj premijerni pogodak u Chelseajevu dresu nakon ubačaja Jonne Andersson.

Arsenal je u tim trenucima bio potpuno zatečen i nemoćan, a golovi nisu prestajali padati. U 20. minuti velška veznjakinja Sophie Ingle povećala je rezultat na 3-0 nakon fantastičnog poluvoleja s ruba suparničkog šesnaesterca. Precizan udarac odsjeo je u rašljama domaće vratarke Manuele Zingsberger.

U drugom je poluvremenu Arsenal pokušao nametnuti tempo, no Chelsea je u 69. minuti zabio i četvrti pogodak preko Norvežanke Guro Reiten, čime je utakmica više-manje bila riješena. Utješni pogodak Topnice su ostvarile petnaest minuta prije kraja nakon slabe reakcije gostujuće golmanice Ann-Katrin Berger na udarac glavom napadačice Beth Mead.

Nakon toga je Arsenal pritisnuo, no za kakav čudesni preokret bilo je odveć prekasno, a Vivianne Miedema, sjajna golgeterica domaćih, veći dio utakmice nije dobivala dovoljno podrške suigračica. Trener Joe Montemurro definitivno će morati podići momčad pošto Arsenal u sljedećoj utakmici Super lige igra protiv još jednog izravnog konkurenta, a radi se o Manchester Cityju koji je, ovakvim ishodom, izbio na prvo mjesto WSL-a s 33 boda.

Arsenal ih ima jednak broj, no ponešto lošiju gol-razliku, dok im Chelsea sada zaostaje samo jedan bod i to s utakmicom manje. Za usporedbu, četvrtoplasirani Manchester United ima tek 18 bodova, što dovoljno govori o formi triju spomenutih klubova.

Otvoren nogomet, pet pogodaka, dinamični kontranapadi, prvi pogodak nove zvijezde, prekid jednog i nastavak drugog niza — svašta se dogodilo ovog popodneva na Meadow Parku u Londonu. A, podsjećamo, u utorak nas očekuje i susret muških momčadi navedenih klubova u Premier ligi.

Nadamo se kako ni ondje neće izostajati golova…