Pogled prema ostalim susretima: Arsenal je bio uvjerljiv u Pragu, Roma je remijem izborila prolaz

Isto tako, Manchester United je rutinski izbacio Granadu

Dinamo nije uspio, i u uzvratu je slavio Villarreal, večeras rezultatom 2-1. Kraj je to europske sezone za Modre, a Žutoj će se podmornici u polufinalu suprotstaviti Arsenal.

Stigla je momčad Mikela Artete u Prag s londonskim remijem (1-1), no već nakon 24 minute prvog poluvremena osigurala je prolaz. U razmaku od samo šest minuta zabijali su Nicolas Pépé, Alexandre Lacazette te Bukayo Saka.

U nastavku je na konačnih 4-0 povisio Lacazette te potvrdio deseto europsko polufinale za Arsenal.

Najneizvjesnije je bilo u Rimu, Ajax je na Olimpicu tražio pobjedu od dva razlike, jer je u prvom susretu Roma bila bolja i slavila s 2-1. Sredinom drugog dijela, gosti su i stigli do te prednosti, no slavlje je bilo kratkog vijeka, VAR je poništio gol koji je postigao Dušan Tadić, a samo sedam minuta ranije je za vodstvo zabio mladi Brian Brobbey.

Umjesto 2-0 za goste, Edin Džeko je izjednačio i primirio amsterdamsku momčad pa su Rimljani ponovno izborili europsko polufinale, nakon Lige prvaka 2018. godine.

A u tom će polufinalu igrati sa starim znancem, Manchester Unitedom, koji je na domaćem terenu rutinski osigurao plasman među četiri posljednje ekipe. Ušla je Granada s deficitom od dva gola, a već u šestoj minuti je Edinson Cavani zabio za ukupnih 3-0.

Dakle, sve je spremno za polufinale, a kao i u Ligi prvaka, i u ovom natjecanju dva engleska kluba imaju šansu za englesko finale.

Prvi susreti su na rasporedu 29. travnja, uzvrati tjedan dana kasnije.