Pogledajte kako je Borussia glupim obrambenim reakcijama udahnula život Atléticu

Nije dugo trajalo veselje u Dortmundu

Mogli bismo reći da Mats Hummels ima vrlo sadržajnu večer u Borussijinoj obrani.

Nakon što je prije uzvratne utakmice četvrtfinala Lige prvaka protiv Atlético Madrida primio priznanje kluba za 500 odigranih utakmica u žuto-crnom dresu, u prvom poluvremenu odigrao je ključnu ulogu u Borussijinu preokretu. Podsjećamo, na Westfalen su došli sa zaostatkom 2-1, a u prvih 45 minuta uspjeli su to okrenuti i otići na 2-0.

Hummels je bio izravno upetljan u to jer je u 34. minuti sjajnom loptom uposlio Juliana Brandta koji je zabio za 1-0 (više o tome OVDJE), no onda je sve uprskao u drugom poluvremenu, a Madriđani su se jako brzo vratili.

Atlético je u 49. minuti zaradio korner, a lopta je nakon ubačaja i vraćanja u sredinu Marija Hermosa zakačila Hummelsa za nogu i otišla u mrežu. Autogol iskusnog Nijemca pogledajte OVDJE.

Rojiblancosi su nakon toga samo nastavili napadati i tražiti ukupni preokret, a do njega su i došli u 64. minuti kada je Gregor Kobel prvo skinuo zicer s lijeve strane kaznenog prostora, no zatim je uslijedio potpuni rasap u domaćoj obrani; Ángel Correa naposljetku je kasnio tu dezorijentaciju izvrsnim akrobatskim potezom koji je završio pod gredom i vratio Madriđane u prednost. Taj gol pogledajte OVDJE.

Hummels je, tako, nakon prve asistencije u Ligi prvaka poslije čak 11 godina, upisao i svoj prvi autogol u najelitnijem europskom klupskom natjecanju, a upravo se od njega odbila lopta prije gola za 2-2…