Rijeka u Puli iznenadila Dinamo i osvajanjem Kupa pokvarila mu savršenu sezonu

Rijeka je u Puli pobijedila Dinamo 3-1 u finalu Kupa.

Drugi puta u tri sezone Rijeka je osvojila Kup.

Dinamo je, s druge strane, u domaćem prvenstvu ove sezone u samo tri navrata primio više od jednog gola — i to dva puta protiv Intera, jednom protiv Rudeša. S obranom koja je od početka utakmice pokazivala određenu dozu nesigurnosti u reakcijama i donošenju odluka kada bi se Rijeka uspjela pojaviti u zadnjoj trećini, u Puli su dva gola primili u manje od 40 minuta.

U 13. minuti Antonio Čolak je iz blizine nakon greške Brune Petkovića zabio za 1-0, u 39. minuti, a nakon greške Amira Rrahmanija i povratne Zorana Kvržića za 2-0 iz blizine zabio je Tibor Halilović.

Nenad Bjelica na poluvremenu je u svlačionici ostavio Atiemwena i Rrahmanija. S Marinom Leovcem na lijevom beku i Marijom Gavranovićem kao drugim napadačem, Dinamo je u drugom poluvremenu djelovao smislenije, a u 63. minuti Mislav Oršić smanjio je na 2-1. Deset minuta kasnije Damir Batinić dosudio je jedanesterac (igranje rukom Escovala, diskutabilno) za Dinamo, kazneni prostor Rijeke brzo je zatrpan praznim pivskim čašama kao komentarom na Batinićevu odluku, a Simon Sluga obranio je jedanaesterac Daniju Olmu.

Rijeka se nastavila solidno nositi s pritiskom Dinama, Sluga je imao još jednu dobru obranu, Kvržić je sjajno zabio za 3-1 u 84. minuti i Dinamo je ostao bez dvostruke krune.