Snimke nemoćnog Šarića iz utakmice protiv Washingtona dijele se društvenim mrežama

U obje situacije Šarić je bio nadigran

Bez ikakve šanse da se izvuku iz poraza ostali su u noći na utorak Phoenix Sunsi na gostovanju kod Washington Wizardsa. Niti u jednom trenutku utakmice u kojoj je domaćin slavio 128-107 franšiza iz Arizone nije bila u prednosti, a najdublji ponor u koji su tijekom ogleda upali iznosio je 32 poena.

Bijeda iza crte za tri poena (4/27, odnosno niti 15 posto preciznosti) i raspoloženi suparnik predvođen Bradleyjem Bealom (34 koša, osam skokova, devet asistencija) napravili su svoje pa su Sunsi upisali četvrti poraz u 11. utakmici sezone, a Washington stigao do treće pobjede u istom broju odigranih susreta.

Dario Šarić odigrao je za poraženu momčad 20 minuta, pogodio jednu od četiri ispaljene trice i četiri od osam šutova ukupno, ostvario učinak od 13 poena i šest uhvaćenih lopti, ali i završio kao tema korisnika društvenih mreža. Ne zbog jedne, već zbog dvije situacije.

U objema je ispao nadigran.

Nemoć pri čuvanju Beala i nije neka kategorija zbog koje mu se itko ima pravo rugati. Igrač s najvećim prosjekom poena u ovoj sezoni (34.9) ovo što je napravio Šariću može raditi većini igrača protiv kojih je na parketu. I uglavnom radi kad se nađe u takvim situacijama. Pogledajte tu situaciju ovdje.

Druga je stvar ono što mu je napravio Moritz Wagner, a što možete vidjeti ovdje. Jedno hrvanje za poziciju ispod obruča tijekom treće četvrtine utakmice završilo je Šarićevim padom na parket i Wagnerovim potezom koji će vratiti loptu u posjed domaće momčadi. Nije to izgledalo lijepo, ali nije niti zaobišlo pravila i isplatilo se njegovom timu. Wagner je u skoku u kojem je hvatao loptu naciljao Šarića na parketu i pogodio ga u trbuh nakon čega je i otišla izvan granica parketa…