Sunce iznad Kranjčevićeve: Lokomotiva je protiv Varaždina došla do prve pobjede u 10 utakmica

Lokosi su slavili protiv Varaždina (4-0) u derbiju začelja

Kriza je gotova (u redu, u relativnom smislu), sunce je zasjalo; Lokomotiva je i dalje posljednja momčad u Prvoj HNL, ali danas su njeni nogometaši prvi puta nakon dugo vremena imali razloga za osmijeh.

Rupa je bila duboka; Lokomotiva prije današnje utakmice protiv Varaždina, koju je u konačnici dobila 4-0, nije znala za pobjedu u devet dugih utakmica. Kada je Mate Maleš u trećoj minuti zabio prvi gol na utakmici, bio je to prvi Lokomotivin pogodak nakon čak 515 minuta suše.

Činjenica da je do oporavka došlo upravo protiv Varaždina, koji je Lokomotivin rival u borbi za ostanak u ligi, samo je dodatni bonus. Međutim, unatoč tome što je rani pogodak okrenuo utakmicu naglavačke i dao domaćinu prednost, nije bilo lagano.

Varaždin je od početka kontrolirao posjed, a samo Guera Djou i Neven Đurasek imali su dobre prilike u 23. i 27., prije nego što je Kyriakos Papadopoulos iz drugog Lokomotivinog udarca u okvir zabio njen drugi pogodak. Par minuta kasnije, Varaždin je opet bio bar centimetara od pogotka; Igor Postonjski je pogodio gredu iz slobodnog udarca.

Varaždin je u nastavku nastavio kontrolirati posjed, ali šteta je već bila napravljena. Štoviše, Lokomotiva je u 52. pogodila svoju stativu i umalo došla do (zasigurno) nedostižnih 3-0. Ono što tada nije pošlo za rukom Irfanu Hadžiću, uspjelo je Roku Šimiću, koji je iz penala u 86. zabio za 3-0.

Gosti su se tada već potpuno raspali: Jorgo Pëllumbi je isključen nakon prekršaja za jedanaesterac i prigovora, a Šimić je stavio točku na i dvije minute kasnije, za velikih, i konačnih, 4-0. Otvorilo se: Lokosi su zabili četiri komada iz pet udaraca u okvir.

Lokomotivi je ovo prva pobjeda u HNL-u od 12. veljače, kada je također slavila protiv današnjeg suparnika. Na tablici je sada razlika između ove dvije momčadi pala na samo dva boda.

Ako Istra 1961 danas ne pobijedi Rijeku, što je daleko od nemogućeg, posljednje tri momčadi bit će unutar dva boda.