Tinejdžerski san u Hajduku: Mario Čuić došao je do prvijenca protiv Dinama na Maksimiru

Dinamo i Hajduk trenutno igraju 1-1 na Maksimiru

I to poprilično finim udarcem…

Dinamo i Hajduk večeras na Maksimiru igraju derbi koji bi prvenstveno trebao označiti povratak u formu za jednu od momčadi, nakon prvog poluvremena stanje je izjednačeno (1-1), a Plavi će drugi dio morati izgurati s igračem manje nakon što je isključen Amer Gojak.

Luka Ivanušec večer je počeo inspirirano: prvo je u 10. minuti silovito, ali neprecizno opalio po gostujućim vratima, a potom tri minute kasnije bio precizniji nakon što mu je šansu u petercu omogućio Josip Juranović. Mladom Dinamovu krilu ovo je bio prvi pogodak protiv Hajduka i ukupno šesti ove sezone ako brojimo sva natjecanja, a na drugoj strani jedan iskusniji as imao je priliku ući u povijest.

Mijo Caktaš u 20. minuti postavio je loptu na bijelu točku nakon što je Arijan Ademi igrao rukom u kaznenom prostoru. Eventualni pogodak bio bi mu sedmi u karijeri protiv Dinama: time bi postao ne samo najefikasniji Hajdukov strijelac u najvećem hrvatskom derbiju otkad je HNL-a, već bi se izjednačio s Davorom Vugrincem kao igrač koji je najviše puta uopće poentirao protiv plave momčadi…

Međutim, njegov pokušaj otišao je pored gola, ali zato je mladi Mario Čuić u 30. minuti bio itekako precizan. Isprva se u kaznenom prostoru zagradio Samuel Eduok, a potom je dodao 19-godišnjem Splićaninu koji je uvjerljivo zakucao loptu u Livakovićevu mrežu i poravnao rezultat.

Igor Tudor pružio mu je debi u Hajdukovu dresu 11. lipnja protiv Istre, a mjesec dana kasnije golobradi Čuić zabija na Maksimiru protiv Dinama. Prilično dobar trenutak za napraviti razliku, ako nas pitate…