Toplakov veliki bijeg: Varaždin je pobijedio Goricu i osigurao ostanak u Prvoj HNL

Varaždin je s 1-0 pobijedio Goricu u gostima

Varaždinski nogometaši do danas su samo jednom slavili u Velikoj Gorici u prvoligaškoj utakmici; 28. svibnja 1994. je tadašnji Varteks pobijedio tadašnji Radnik s 3-0. Dva gola zabio je Davor Vugrinec, a treći Samir Toplak, trenutni Varaždinov i bivši Goričin trener.

Sada je ta tradicija izbrisana. Varaždin je upravo protiv Gorice danas slavio s 1-0 u utakmici 34. kola Prve HNL. Utakmicu je odlučio Domagoj Drožđek pogotkom iz penala u 76. minuti nakon intervencije VAR-a.

Gorica je igrala bez svog najboljeg igrača Kristijana Lovrića, ali i s dovoljno motiva budući da je imala šansu za izboriti Europu. To se i osjetio na igri domaćina koji se puno trudio ali uglavnom mučio, iako je dvaput, jednom u svakom poluvremenu, stresao stativu.

S druge strane, Toplak i njegovi Varaždinci mogu slaviti budući da im pobjeda i matematički osigurava ostanak u Prvoj HNL. Nevjerojatan je posao koji je Toplak napravio otkako se nastavio HNL; Varaždin je izgubio dvaput (i to od prvaka i trenutno drugoplasirane Lokomotive), remizirao jednom i pobijedio u ostalih pet utakmica, uključujući i protiv direktnog konkurenta Istre.

U jednom trenu je situacija djelovala tragično, ali današnjim trijumfom u Velikoj Gorici Samir Toplak ispisao je posljednju scenu svog velikog bijega s dna prvoligaške tablice.