Treća sreća: Rijeka je u Kopenhagenu nakon tri godine izborila grupnu fazu Europske lige

Rijeka - København 1-0

Preklani je koban bio Sarpsborg, lani Gent, ali večeras je momčad s Rujevice ugrabila treću sreću.

Rijeka je nakon tri godine izborila nastup u grupnoj fazi Europske lige i to potpuno zasluženo.

Večerašnja utakmica protiv Københavna u Danskoj završila je 1-0 za hrvatsku momčad, a heroj/nesretnik utakmice bio je domaći bek Peter Ankersen koji je u vlastitu mrežu zabio jedini gol na utakmici.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo posebno kvalitetan nogomet, a osim gola nije bilo niti puno zanimljivosti. København je dominirao posjedom i uglavnom držao Rijeku u njenoj trećini, ali nije to znao konkretizirati.

S druge strane, Rijeka je iskoristila svoju jedinu pravu priliku u 20. minuti nakon napadačke tranzicije. Iako, poštenije bi bilo reći da su joj Danci poklonili gol budući da ne znamo kako drugačije opisati njihov festival nesposobnosti u fazi obrane.

Prvo su se trojica Københavnovih igrača spetljali na centru i otvorili prostor gostima, onda su se Victor Nelsson i Ragnar Sigurðsson sudarili o poklonili Franku Andrijaševiću čistu šansu, a šlag na torti stavio je Ankersen koji je Andrijaševićev lob, koji se odbio od stative, pospremio u vlastitu mrežu iako je bio sam poput duha.

U nastavku je København s još više igrača krenuo prema naprijed, ali je uglavnom kružio oko šesnaesterca. Domaćin je rijetko konkretno prijetio, uglavnom udarcima iz daljine ili gomilom centaršuteva. To je ostavilo dosta prostora u pozadini, ali Rijeka nije puno riskirala, tako da se to uglavnom svodilo na solo pokušaje Andrijaševića i Sandra Kulenovića.

Međutim, niti u jednom trenutku nije djelovalo kao da bi Rijeka mogla ispustiti prednost, a København pojačati pritisak u suparničkom kaznenom prostoru. Danci su pucali 16 puta prema golu Ivana Nevistića, ali samo tri puta u okvir; nedovoljno da dovede u pitanje vjerojatno najveću pobjedu Simona Rožmana na Rijekinoj klupi.

Sjetite se, skinuo je skalp klubu koji je prošle sezone bio na manje od pola sata do polufinala Europa lige…