Varaždin ne odustaje: Agon Elezi riješio je Goricu s dva gola, a pamtit će se i Teklićeva asistencija

Završilo je 2-1 za domaće

Današnji ogled osmog kola HNL-a između Varaždina i Gorice prezentirao nam je i neke nove stvari. Kao prvo, ova utakmica bit će zapamćena kao prva u povijesti domaćeg prvenstva sa stranim sucem na terenu. Bugarska zviždaljka Radoslav Gidženov dobio je čast arbitrirati susret, a on je označio i debi Igora Angelovskog na gostujućoj klupi.

Bivši makedonski izbornik neće ga baš pamtiti po dobrome; Varaždin je slavio 2-1.

Gorica u prvom poluvremenu nije napravila gotovo ništa značajno prema naprijed (nije upisala udarac unutar okvira gola), a lepršavi Varaždinci smjestili su im dva zgoditka preko raspoloženog Agona Elezija. Makedonski nogometaš prvo je primio fenomenalno dodavanje Tonija Teklića u 10. minuti i zatim poentirao za domaću prednost; bivši Hajdukov igrač poslao je nevjerojatno dodavanje iskosa kojim je rasparao Goričine linije, a Elezi zabio je svoj drugi gol u HNL-u.

Nije dugo trebao čekati i na treći: nakon oduzete lopte na gostujućoj polovici, Elezi je u 43. minuti potegnuo s ruba kaznenog prostora i od vratnice zabio za 2-0. Ivan Banić nije mogao ništa, a Gorica je morala puno bolje ukoliko je željela nešto izvući iz utakmice.

U drugom je dijelu počela pokazivati znakove života i došla do smanjenja zaostatka. Povratnik Deni Jurić ušao je na poluvremenu i unio živost; u 48. minuti uposlio je Tonija Fruka koji je ostvario prvu pravu gostujuću šansu, a u 61. minuti upisao se u strijelce na krasan način. Tada je, s desne strane kaznenog prostora, uputio silovit šut koji je odsjeo u mreži Olivera Zelenike, a to mu je bio peti zgoditak u karijeri protiv Varaždina. Nikome nije zabio više puta.

Dodatni vjetar u leđa Bikovi su dobili u 74. minuti kada je dotad vrlo aktivni Michele Šego trknuo Moussu Waguéa nogom poslije jednog starta. Bugarski sudac uručio mu je crveni karton, a Gorica je potpuno preuzela inicijativu i krenula po izjednačenje.

No, to se nije dogodilo. Deni Jurić zaradio je drugi žuti u trećoj minuti sudačke nadoknade čime su ekipe postale brojčano ravnopravne. Varaždin sada ima 12 bodova i skočio je na treće mjesto nakon nepotpunog osmog kola. Podsjetit ćemo da četvrti Hajduk, koji broji devet, ima i tri utakmice manje, a Gorica je ostala na pet s jednim ogledom manjka. Toliko bilježi i posljednja Rijeka