Adurizova majstorija, a u pitanju je zaista sjajan gol, donijela je Athleticu tri boda protiv Barcelone

Athletic Bilbao je svladao španjolske prvake 1-0

Pogotkom iz 89. minute utakmice, i to uistinu sjajnim pogotkom Aritza Aduriza, Athletic Bilbao je svladao Barcelonu 1-0 u otvarajućoj utakmici sezone u španjolskom nogometnom prvenstvu. Samo minutu ranije još uvijek ubojiti 38-godišnjak kročio je na travnjak stadiona San Mamés.

Situacija iz snova za nogometaša u čijim godinama uz opis posla uobičajeno stoji umirovljeni dogodila se nakon ubačaja s desne strane na udaljenosti od nekih 13 metara od gola španjolskih prvaka. Nije puno Aduriz razmišljao. Skok, udarac desnom nogom i rasplet kakvom se samo nadati mogao nakon što je koju sekundu ranije ušao u igru.

Petnaest uzastopnih sezona Aduriz je tako na listi strijelaca u španjolskom prvenstvu. Podvig je to kakvim se podičiti može još samo Lionel Messi (koji je propustio ovaj ogled).

Prva je ovo prvenstvena pobjeda Athletica protiv Barcelone još od 2013. i nakon niza od 11 neuspješnih pokušaja. Također i prvi poraz Barceloninih nogometaša na otvaranju sezone još od 2008. kad ih je svladala Numancia. Start kakvom se pojačanja momčadi Frenkie de Jong i Antoine Griezmann (obojica su igrača 90 minuta) nisu nadala na otvaranju novog poglavlja u svojim karijerama. Ivan Rakitić? Nastupio je u drugom poluvremenu…