Ampemov selfie za pamćenje: s dva gola Lokomotivi donio prvi trobod Šibeniku

Povratak publike i slavlje na Šubićevcu. Šibenik je pobijedio Lokomotivu 3-2

Otvarajuća utakmica 5. kola hrvatskog nogometnog prvenstva sučelila je na Šubićevcu domaći Šibenik i Lokomotivu u ogledu koji je, premijerno u ovoj sezoni, igran pred publikom. Gledatelji se od ovoga kola vraćaju na tribine, dajući nogometu kulisu bez koje ga je bilo teško gledati, a sigurno i igračima igrati bez nje. U takvoj je Šibenik slavio 3-2.

Za Šubićevac je, pak, ovo bio poseban dan.

Osam su godina Šibenikovi nogometaši čekali na prvu utakmicu pred domaćom publikom u najjačem razredu hrvatskog nogometa pa je nekako logično bilo i da se taj trenutak obilježi.

Možda i selfiejem.

Istina, prije tih osam godina Prince Ampem vjerojatno nije niti znao o kakvom se klubu radi, kakva je njegova povijest i kakva je atmosfera na njegovom stadionu. No, upravo je on bio strijelac prvog gola koji je Šibenik ove sezone postigao pred navijačima, a postigao ga je u 11. minuti.

Pa nek’ ostane zabilježeno i mobitelom. Pokazat će se kasnije i pobjedničkom fotografijom, no trebalo je za to još puno raditi.

Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Vodstvo Šibenika prvijencem za klub anulirao je Sherif Kallaku u 33. minuti, što je morao potvrđivati i VAR, no na odmor se ipak otišlo s osmijesima na licima domaćina. Deni Jurić zabio je za novo slavlje u 39., zasluženo nakon 13 udaraca Šibenikovih igrača (11 u okvir) do pauze.

Poluvrijeme je u Lokomotivinu momčad uvelo i Sammira u igru, a stari se majstor u 69. upisao među strijelce za 2-2 zabivši udarcem glave. Lopta je od grede odsjela u mreži.

Ampem je postavio konačnih 3-2 u 84. u još jednoj situaciji koja je zahtjevala provjeru. Nakon njegova trka s centra i udarca s vrha kaznenog prostora lopta je, činilo se, okrznula Laću koji je bio u zaleđu. Gol je priznat.

Za pobjedu i za, u to nema sumnje, novu rundu selfieja u svlačionici. Jer Šibenik je večeras upisao prvu pobjedu u ovoj sezoni, a on bio taj koji je u nju utkao ono najvažnije.