Benfica je stigla na korak do prve titule od 2019., a u novi trijumf je Petar Musa ugradio dva gola

U završne dvije utakmice moraju osvojiti još samo dva boda

Iako je najtrofejniji portugalski klub, Benfica već četiri godine nije ništa dodala u svoju vitrinu. No, i to će se vrlo skoro promijeniti, lisabonski velikan stigao je nadomak ligaške titule. Za to će mu trebati samo još dva boda, koliko ih treba osvojiti u završna dva kola domaćeg prvenstva. Večeras je opet povećana razlika ispred drugog Porta, novim velikim trijumfom, rezultat je u ogledu s Portimonenseom bio 5-1.

Strijelci za Benficu su bili Alejandro Grimaldo te Gonçalo Ramos, loptu je u svoju mrežu poslao i Filipe Relvas, dok je dva pogotka u završnici upisao i Petar Musa. Hrvatski reprezentativac u igru je ušao tek u 86. minuti, no i to mu je bilo dovoljno za ovakav sjajan učinak.

Niti minutu nije proveo na travnjaku, kada je povisio na 4-1, nakon što ga je nesebično poslužio Rafa Silva. Bila je to kontra u kojoj su gosti iz metropole krenuli s čak tri igrača, teško je bilo za očekivati da će se Portimonense spasiti. Drugi Musin zgoditak pao je u 89. minuti, ni u ovoj situaciji nije previše težak zadatak. Grimaldo je ubacio, a golman Kosuke Nakamura ispustio je loptu točno pod noge hrvatskog napadača.

Sada je Musa na učinku od sedam ligaških golova, pa je i on istaknuo vrlo dobru kandidaturu za poziv u reprezentaciju za završnicu Lige nacija. Još samo kad bi se i ustalio u Benficinoj početnoj postavi, izbornik Zlatko Dalić ne bi imao nikakve dvojbe oko toga…