Bizarna situacija u Serie A. Jedan trener započeo je utakmicu, a drugi će ju dovršiti

Udinese je uspio promijeniti čovjeka na klupi do dovršetka utakmice s Romom

Poprilično bizarna situacija dogodit će se danas u Serie A jer posljednjih 18 minuta svoje utakmice igraju Udinese i Roma. Podsjećamo, 14. travnja susret ovih suparnika prekinut je nakon što se Romin branič Evan Ndicka srušio na terenu, a nije se nastavilo igrati te nedjelje.

Odlučeno je potom da se susret neće ponavljati, već da će se samo dovršiti od 72. minute nadalje, i to od rezultata 1-1 i s posjedom Udinesea u početku jer tako je bilo u trenutku prekida. Bizarno je pravilo i o izmjenama, a vrijedit će i kartoni koji su dotad na utakmici dodijeljeni. No, još jedna stvar je poprilično drugačija.

Udinese je, naime, u međuvremenu promijenio trenera. Gabriele Cioffi u ponedjeljak je dobio otkaz nakon poraza od Verone koji je Udinese smjestio na 17. mjesto, ali s jednakim brojem bodova kao i Frosinone koji je u zoni ispadanja.

Cioffija su neki talijanski mediji stigli već i povezivati s Hajdukom, a Udinese je umjesto njega na svoju klupu instalirao Fabija Cannavara. Legendarni stoper tako će debi imati u bizarnim okolnostima.

Osvajač zlatne svjetske medalje i Zlatne lopte u svojoj prvoj utakmici na klupi vodit će 18 minuta, a ne smije ni na teren poslati svoj željeni početni sastav, već se mora voditi nekim restrikcijama. On i Daniele De Rossi, naime, ne moraju se voditi jedanaestorkama koje su na terenu bile u trenutku prekida.

Treneri mogu koristiti bilo koga iz svojih sastava u ovih 18 minuta, uz iznimku igrača koji su već zamijenjeni u trenutku prekida. To iz kombinacija izbacuje četvoricu jer prije 11 dana su do 73. minute i Cioffi i De Rossi obavili po dvije zamjene.

Tako ćemo danas imati bizarnu situaciju: dvoboj 32. kola započeo je jedan trener, a dovršit će ga drugi, dok strijelac Rominog pogotka Romelu Lukaku danas neće naći svoje mjesto na terenu, premda tada nije zamijenjen…