Bole li vas zubi? Pregledat će vas, kao večeras Torino, Atalanta i doktor Iličić

Atalanta je u gostima razvalila Torino rezultatom 7-0

“Gostovanje kod Atalante je kao odlazak zubaru”, iskren je u studenom prošle godine bio Juventusov trener Maurizio Sarri. “Ako i dođete do daha i olakšanja, svejedno vas boli.”

Dakle, ako patite od zubobolje, dentalna ordinacija Atalanta sve će riješiti bez problema, a večeras im je pacijent bio Torino.

Travnjak je napustio ponižen, razvaljen i izigran.

Atalanta je povela u 16. minuti susreta nakon što je Diego Laxalt predao loptu u posjed gostima, a svoj jedanaesti pogodak ove sezone zabio je Josip Iličić, no o njemu još imamo što kazati.

Petnaestak minuta kasnije Robin Gosens je povećao prednost svoje momčadi, a Duván Zapata iz penala je povisio na 3-0 pred kraj poluvremena. To je bila noćna mora od prvog dijela za domaćine kojima Atalanta jednostavno nije dala disati konstantnim pritiskom, a lopta kao da im se stalno vraćala u noge.

Isto se nastavilo u drugom poluvremenu. U 53. minuti, na 44 metra od Siriguovih vrata, suđen je prekršaj u korist Atalante. Torinski igrači još se nisu ni stigli postaviti kada se Iličić zaletio, udario loptu svom snagom, a ona je odsjela u suparničkom golu. Samo minutu kasnije kompletirao je hat-trick nakon Gómezove asistencije, svoj četvrti od početka 2018. godine, po čemu su od Iličića u ligama petice bolji jedino Sergio Agüero s njih šest i, naravno, Lionel Messi sa sedam. To je bio trinaesti pogodak slovenskog veznjaka u Serie A ove sezone, čime je nastavio svoju fenomenalnu formu. Travnjak je napustio u 70. minuti, a zamijenio ga je Ruslan Malinovskij. Mario Pašalić je, pak, igrao od 56. minute.

Torino je, tako, u manje u sat vremena igre primio pet komada na domaćem terenu, a tribine su se, razumljivo, ekspresno počele prazniti. Atomska Atalanta tako se pokazala u svom najboljem svjetlu, a Andrea Belotti i ekipa mogli su samo stajati i gledati. Iz gorega u najgore po Torino pošlo je u 77. minuti kada je Armando Izzo zaradio drugi žuti karton, a pojedine šanse klub s Olimpijskog stadiona nije uspio realizirati.

Posljednje čavle u torinski lijes zabio je Luis Muriel u 86. minuti nakon drugog jedanaesterca večeri te je, popriličnom lakoćom, uvalio još jedan pogodak dvije minute kasnije. Nakon toga, drugi crveni karton dobio je Saša Lukić nakon namjernog udaranja Papua Gómeza. U tim su trenucima torinski nogometaši, razumljivo, potpuno izgubili živce, a sudac Marco Guida nije imao potrebe dalje produžiti utakmicu.

Potpuni raspad sistema, apsolutni košmar i najbolniji odlazak zubaru ikada za Torino.

7-0? Ne zvuči zastrašujuće samo vama.