Borat je sigurno zadovoljan: Tomasov je postigao oba Astanina pogotka u pobjedi nad Arisom

Kazahstanska momčad na uzvrat u Grčku ide s dobrim rezultatom (2-0)

Čak 49 utakmica u današnjem je program kvalifikacija za grupnu fazu Konferencijske lige, a među prvima od njih bila je ona u Kazahstanu. U Nur-Sultanu je Astana na domaćem terenu došla do velike pobjede i dobrog rezultata uoči uzvrata. Konačni je rezultat bio 2-0, pa će Aris idućeg tjedna imati težak zadatak u borbi za iduću rundu.

Junak dana postao je Marin Tomasov, strijelac oba pogotka na utakmici. Ovaj iskusni nogometaš već četiri godine nosi Astanin dres, od ove sezone i onaj s brojem 10 na leđima. Opravdao je tu ulogu i status već u prvoj europskoj utakmici, a trenutno je i najbolji strijelac kazahstanskog prvenstva.

Nakon 19. odigranih kola, njegova je momčad na drugom mjestu, tik iza Hajdukovog suparnika u Konferencijskoj ligi, Tobola. Jedan od svojih 11 pogodaka Tomasov je zabio i u susretu s tim klubom, bio je precizan s bijele točke.

Inače, u Arisovim je redovima, između ostalih, i iskusni dvojac veterana, Kostas Mitroglou i Izet Hajrović, no niti oni se nisu iskazali.

Danas je Tomasov favorizirani Aris načeo već u prvom poluvremenu, udarcem izvan kaznenog prostora. Slabu je i neuvjerljivu igru prikazala grčka momčad i u nastavku, a to je Tomasov iskoristio. Bio je to odličan ubačaj Abzala Bejsebekova u 71. minuti, Tomasov je glavom postavio konačan rezultat.

“Very nice!”, uzviknuo bi u odobravanju Borat, s visoko podignutim palčevima.