Čudno poslijepodne na Hawthornsu: Chelsea je protiv Bilićevog WBA nadoknadio tri gola minusa

Chelsea je primio tri gola za točno 27 minuta...

Ako je 2020. godina trebala postati još malo neobičnija… Evo još jednog priloga toj dijagnozi.

Nakon teška dva poraza u prva dva kola WBA Slavena Bilića dočekao je danas na Hawthornsu Chelsea i u manje od pola sata — točnije za 27 minuta — došao do prednosti od tri gola. Vlastiti gol je sačuvan i nakon prvog poluvremena WBA se nalazio jako blizu prvim bodovima u povratničkoj sezoni u Premier ligi. Na kraju je osvojen samo jedan.

Za vodstvo je već u četvrtoj minuti, s lijeve strane kaznenog prostora, zabio Callum Robinson. Isti igrač povisio je na 2-0 u 25. minuti nakon katastrofalne greške Thiaga Silve, a u dvije minute kasnije Kyle Bartley zabio je iz blizine nogom za 3-0 nakon ubačaja iz kuta i prijenosa lopte glavom na drugu stativu.

Jasno je bilo u kakvoj će dinamici proteći drugo poluvrijeme. Chelsea je u potjeri za golovima uspio u sudačkoj nadoknadi stići i do trećeg.

U 54. minuti Mason Mount pogodio je s ruba kaznenog prostora prvi kut WBA-ova gola. U 70. minuti Chelsea je serijom dodavanja izigrao WBA-ovu obranu, a nakon asistencije Kai Havertza za 3-2 poentirao je Callum Hudson-Odoi. U trećoj minuti sudačke nadoknade Tammy Abraham iz blizine je u mrežu ubacio jedan odbijanac za 3-3.

Malo je nedostajalo. Ali barem je prvi bod tu.