Daniil Medvedev je okrenuo meč protiv Dominica Thiema i osvojio završni Masters

Medvedev je stigao do najveće titule u svojoj karijeri...

U posljednjem meču sezone Daniil Medvedev pobijedio je u Londonu u tri seta (4-6, 7-6, 6-4) Dominica Thiema i osvojio ATP finale.

S 24 godine na leđima, Medvedevu je ovo najveći naslov u karijeri.

U prvom setu Medvedev je izgubio svoj servis u petom gemu, što je Thiemu bilo dovoljno da set privede kraju u svoju korist. U drugom setu Medvedev je u petom gemu spasio jednu i u sedmom gemu dvije break-lopte, a zatim u tie-breaku sa 7-2 odveo meč u treći set.

Medvedev je nastavio igrati bolje i do još jednog breaka stigao je u petom gemu trećeg seta, a u desetom gemu iskoristio je prvu meč-loptu i nakon 2 sata i 44 minute stigao do vjerojatno najveće pobjede u svojoj karijeri.

Medvedev je u Londonu pobijedio prva tri igrača svijeta (Thiema, Rafaela Nadala i Novaka Đokovića) i na najbolji mogu način završio ovu sezonu.

U kojem trenutku iduće godine će početi nova sezona, još uvijek nije poznato.