Derbi ranjenih: United je imao 2-0 protiv Spursa, ali Tottenham se vratio do remija

U dvoboju za mjesta u Ligi prvaka udaljenost je ostala ista (2-2)

Malo je reći da su Manchester United i Tottenham u svoj dvoboj 33. kola Premier lige ušli uzdrmani. Jedni su kod Newcastlea primili pet komada u 20 minuta te su promijenili trenera, dok su drugi ostali bez europskih snova porazom od Seville. Takva je bila i ova utakmica: vrlo promjenjiva i čudna, a na kraju je sve završilo remijem.

United je u susret krenuo savršeno. Već u sedmoj minuti gosti su poveli preko Jadona Sancha koji je dobio loptu od Marcusa Rashforda, napravio korak-dva i namjestio se na desnu nogu na 14 metara s lijeve strane te savršeno pogodio suprotni kut.

Jedan od aktivnijih kod Spursa definitivno je bio Ivan Perišić. I to i u obrani i u napadu: u obrani je prvo s crte čistio novi Sanchov pokušaj i tako spasio Tottenham još gore rupe, a u napadu je u 43. propustio zlatnu priliku za izjednačenje.

Izašao je sam na vratara, ali mu je David de Gea skinuo zicer. Iz te obrane je odmah krenula kontra i duga lopta stigla je do Rashforda. On je krenuo na lijevu stranu, nije ga stoper pratio pa je silovitim udarcem pogodio mrežu s nekih osam metara.

Otišao je United tako s 2-0 na poluvrijeme, ali u drugom se sve mijenja. Pedro Porro u 55. je krasno pogodio sa 16 metara nakon velike gužve u petercu pa odbijanca. Spursi su smanjili na 2-1, a nedugo zatim Bruno Fernandes propustio je riješiti sve.

Dobio je loptu na 16 metara pa napravio minijaturu i riješio se čuvara, ali je sa šest metara loptu zakucao u gredu. Stigla je zato kazna, u 79. minuti Tottenham je odigrao dosta jednostavnu akciju. Iz obrane je odbijena lopta glavom došla skroz do Harryja Kanea koji je krenuo na gol na desnoj strani, ali je poslao nisku loptu na drugu stativu gdje je Heung-min Son koji u takvim situacijama ne griješi.

Tottenham se tako uspio oporaviti od blamaže protiv Newcastlea i smjene privremenog trenera, dok je United nastavio promjenjivu i ne baš sjajnu formu nakon razočaranja u Sevilli.

No, situacija za Ligu prvaka sve je jasnija. Newcastle je pobjedom kod Evertona na 62 boda, četvrti United ima 60, a Tottenham i Aston Villa po 54 uz čak dvije utakmice više. Perišić je igrao do 77. minute.