Dinamo je pobijedio Rapid na Maksimiru. Pratili smo i komentirali

Dinamo protiv bečkog kluba igra jako važnu utakmicu Europa lige

Dinamo danas u 21 sat igra utakmicu četvrtog kola Europa lige protiv Rapida. Na Maksimir dolaze gosti iz Austrije, koji su slavili protiv hrvatskih prvaka u prošlom kolu s 2-1.

Dinamo i Rapid imaju po tri boda, ali Modri se nalaze na trećem mjestu u skupini zbog boljeg omjera golova. Modri će večeras tražiti svoju drugu pobjedu u Europa ligi, nakon slavlja protiv Genka u drugom kolu. Utakmicu ćemo pratiti i komentirati.

Kraj utakmice na Maksimiru. Dinamo je pobijedio s 3-1.

Gol! Dinamo je u 83. zabio za 3-1 i, vrlo vjerojatno, za pobjedu na Maksimiru. Gol je pao nakon što je Bulat ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, a Josip Šutalo zabio glavom.

Prva prava prilika Rapida u nastavku; Dominik Livaković u 80. minuti brani udarac Koyi Kitagawi.

Ulazimo u posljednjih desetak minuta. Krznar je osvježio sastav s Markom Bulatom i Lukom Menalom. Rapid je u par navrata pokušao napasti s više od nekoliko igrača, ali zasad nije stvorio ništa konkretno.

Dinamo i dalje dominira. U 63. minuti su ga centimetri dijelili od povećanja vodstva; Mislav Oršić je iz slobodnog udarca pogodio stativu.

Pao je ritam u nastavku; Dinamo u prvih desetak minuta uglavnom kontrolira posjed, Rapid ne pokazuje puno ambicije.

Počelo je drugo poluvrijeme na Maksimiru.

Završilo je prvo poluvrijeme. Dinamo je doživio start iz noćne more, ali onda sjajno reagirao, preuzeo kontrolu i u potpunosti preokrenuo utakmicu u svoju korist.

Gol! Dinamova premoć kulminirala je sjajnom akcijom. Opet se sve odigralo po lijevoj strani; Petković je gurnuo Franjiću, čiju povratnu loptu iz blizine u mrežu posprema Komnen Andrić.

Dinamo se definitivno podigao nakon izjednačenja. Trenutno dominira posjedom i ima inicijativu na terenu. Pa ipak, izrazitih šansi još nema, na polovici smo prvog poluvremena.

Samo četiri minute trajala je gostujuća prednost. Dinamo je odradio sjajnu akciju; Komnen Andrić je proigrao Mislava Oršića na lijevom boku, on je ubacio, a u kaznenom prostoru Bruno Petković sjajno gađa glavom. 1-1.

Gol! Samo je osam minuta bilo dovoljno gostima da postignu prvi pogodak. Franjić je ostao korak iza Dinamove linije, Robert Ljubičić je to uočio i uposlio Christopha Knasmüllnera koji zabija za 1-0.