Dinamovac ste i hvatate se za glavu nakon novog kiksa? Potpuno vas razumijemo

Dinamo nije uspio vratiti Lokosima za poraz na Maksimiru

Lokomotiva i Dinamo danas su odigrali vrlo iščekivanu utakmicu 22. kola HNL-a; nakon potpunih uspavanki i nekvalitete u prethodnim utakmicama aktualnog vikenda, napokon smo vidjeli iznimno dinamičan dvoboj u kojemu je, istina, bilo nekoliko vrlo loših obrambenih reakcija, ali barem nam je ponudio ono što drugi nisu — zabavu. Završilo je 2-2.

Očekivalo se da će Modri propisno odgovoriti Lokosima za sramotu koju su doživjeli u nedavnom susretu na Maksimiru (valjda niste zaboravili hat-trick Duje Čopa), no momci s Kajzerice opet su šokirali prvake. Art Smakaj u 18. je minuti krasnom dugom loptom proigrao mladog Fabijana Krivaka, a on je pobjegao svojem čuvaru Mauru Perkoviću koji se poskliznuo na kišom natopljenom terenu, izbio u čistu situaciju pred Danijelom Zagorcem i poentirao za 1-0.

Dinamova obrana nekoliko je puta zabrinjavajuće zaplivala u prvom poluvremenu i gurnula Lokose u dobre situacije; Krivak je u 34. minuti slomio Takuyu Ogiwaru i ušao u sjajnu priliku koju taj put nije uspio završiti dobrim finišem, a Modri su pokušali zaprijetiti i ubrzo izjednačili.

Bruno Petković tako je spretno i sretno pogodio za 1-1 u 40. minuti na povratnu loptu Darija Špikića, a potom je krenula ludnica — Dinamova obrana zaboravila je Čopa duboko u sudačkoj nadoknadi prvog dijela i omogućila mu pogodak iz odbijanca za 2-1, a Petković je nakon toga odmah uzeo stvari u svoje ruke i opet zabio za poravnanje na ubačaj Martina Baturine.

Dinamo je i u drugom dijelu imao nekoliko vrlo loših obrambenih reakcija, ali zato je i prema naprijed bio znatno opasniji. Takuro Kaneko nije startao, ali ušao je u nastavku i odmah postao vrlo aktivan pa je tako u 58. minuti namjestio vrlo lijepu situaciju Arbëru Hoxhi koji je pucao pored gola.

Japanac je i u 71. minuti zakuhao opasnu prigodu; tada je ubacio, loptu je spustio Bruno Petković, a neprecizno je iz dobre pozicije pucao Gabriel Vidović. Sve skupa, Modri su pokušavali, ali bili su sve bliže novom kiksu koji bi bio vrlo velik udarac njihovim šampionskim ambicijama.

Spomenut ćemo i da se nedavni Dinamov krvnik Čop ozlijedio u 79. minuti nakon što je nezgodno pao. Odmah je tražio izmjenu, a zamijenio ga je mladi Ivan Canjuga. Modri su se u nastavku trudili, ali nikako nisu uspjeli doći do preokreta.

Sve u svemu, ništa od novog trijumfa za Plave, a ovime su otišli na 41 bod — trenutno imaju jednak broj utakmica kao i konkurenti Hajduk te Rijeka, ali i jedan, odnosno tri boda manje.