Dokrajčio je suparnika i poveo svoje u finale. Pogledajte novi Pašalićev gol za Atalantu

Vatreni je zabio za visokih 4-1 protiv Fiorentine

Sjajnu sezonu igra Atalanta koja će se u završnici kampanje boriti za dva trofeja. Nakon izbacivanja Liverpoola za polufinale Europa lige, La Dea je izborila i finale Coppa Italije, i to velikim preokretom protiv Fiorentine kojeg je zapečatio Mario Pašalić.

Ništa ne ide bez sjajnog Vatrenog koji je dokrajčio veliki posao momčadi Gian Piera Gasperinija. Naime, Viole su nakon prvog susreta imale prednost od 1-0, ali u Bergamu je Atalanta okrenula sve i s 4-1 prošla u finale, na megdan Juventusu.

Teun Koopmeiners doveo je domaće u vodstvo već u osmoj minuti za početak iz snova, a posao je Atalanti uvelike olakšan u 53. isključenjem Nikole Milenkovića. Fiorentina je ipak izjednačila u 68. preko Lucasa Quarte i taj je rezultat vodio Viole u finale uoči zadnjih 20 minuta.

No, tada je na teren stupio Pašalić i uslijedio je veliki preokret. Gianluca Scamacca u 75. je postavio 2-1 i osigurao barem produžetak, a Ademola Lookman u petoj je minuti nadoknade zabio za 3-1 i preokret.

Sve je u tim trenucima Fiorentina bacila u napad ne bi li zabila gol za 3-2 i produžetak, ali onda je krenula kontra u kojoj je Lookman poslužio Pašalića, a ovaj obišao vratara i pogodio za 4-1 i posljednju strijelu u srcu Fiorentininih ambicija. Pogodak pogledajte OVDJE.

Pašaliću je ovo drugi travanjski pogodak nakon onog na Anfieldu, a ukupno tek šesti u sezoni. No, potpuno je jasno da zabija samo u ključnim trenucima, a možda će takav biti i u finalu Kupa. Naime, Pašalić će tu tražiti prvi trofej s Atalantom jer dosad je igrao samo jedno finale Kupa koje je i izgubio 2019., i to od Lazija.