Dva crvena kartona do 35. minute najava su duge večeri. Ludogorec je to naučio kod Espanyola

U kombinaciji s tri primljena gola do 35. minute...

Zamislite sljedeću situaciju — igrate utakmicu Europa lige u gostima, nakon malo više od pola sata gubite 3-0 i imate dva igrača manje. Drugim riječima, čeka vas otprilike još sat vremena nogometnog horora u kojem ste osuđeni sudjelovati (osim ako nemate tu sreću da vas zamijeni neki drugi nesretnik).

Igrači Ludogoreca, na njihovu žalost, večeras nisu imali luksuz da takvu situaciju zamišljaju, nego su je jednostavno doživjeli iz prve ruke na gostovanju kod Espanyola. Iz Barcelone su na kraju ispraćeni sa samo šest golova u mreži.

Dakle, Espanyol je u 4. kolu Europa lige pokazao dozu dobrog ukusa i pobijedio Ludgorec sa samo 6-0. Oscar Melendo zabio je već u 3. minuti. U 12. minuti utakmice Rafael Forster zaradio je crveni karton (povlačenje, zadnji igrač). Sedam minuta kasnije je 2-0 (Lluis Marmol), a u 35. minuti Jacek Guralski dobio je drugi žuti karton nakon što je skrivio jedanaesterac. Penal je u 3-0 pretvorio Matias Vargas.

Espanyol je u drugom poluvremenu zabio još tri puta, a strijelci su bili Victor Campuzano (52. minuta), Adria Pedrosa (73. minuta) i Facundo Ferreyra (76. minuta). Četiri od šest Espanyolovih golova postigli su igrači promovirani iz klupske Akademije.

A na to kakva je muka bilo igrati ovu utakmicu u dresu Ludogoreca dodatno svjetlo bacaju i sljedeće brojke — posjed lopte od 29 posto, 25 udaraca upućenih prema golu Ludogoreca (12 u okvir), nula udaraca upućenih prema Espanyolovom golu i nula kornera. Duga večer u Barceloni koju će igrači Ludogoreca htjeti što prije zaboraviti.