Dva gola priznata, dva poništena: Liverpool je u sadržajnom derbiju pobijedio Manchester United

Liverpool - Manchester United 2-0

U derbiju 23. kola Premier lige Liverpool je na Anfieldu pobijedio Manchester United 2-0.

U nekoliko je navrata United bio na rubu kolapsa, ali se svaki put izvukao i u nekoliko trenutaka čak i ozbiljno prijetio.

Gledali smo šlampavo prvo poluvrijeme, na obje strane, iako je Liverpool nakon 45 minuta igre mogao imati ležernih, recimo, 3-0 i ne biste imali problema s dojmom. Jer, Liverpool je jednostavno bio bolji, unatoč tome što je obranu dobar dio poluvremena igrao s nekarakteristično niskim intenzitetom.

Uglavnom, na gol smo čekali 14 minuta. Korner je izveo Trent Alexander-Arnold i loptu je kao najviši u petercu glavom pokupio Virgil Van Dijk i poslao je pod prečku za 1-0. Dodajmo, Van Dijk je nadskočio Brandona Williamsa i Harryja Maguirea koji je pokušao spasiti skok…

Liverpoolu su u prvom poluvremenu poništena i dva gola. Prvo u 25. minuti Bobbyju Firminu zbog (diskutabilnog) prekršaja Van Dijka na De Gei i zatim Georginiju Wijnaldumu u 36. minuti zbg (opravdanog) zaleđa. Jedinu pravu šansu United je imao u 41. minuti kada je Andreas Pereira na drugoj stativi ostao ‘kratak’ — čovjek je završio u mreži, ali ne i lopta. De Gea je u samoj završnici nogom skinuo zicer Sadiju Maneu i ostalo je 1-0. I to je bilo u redu. Jer, u zadnje 102 domaće utakmice, kada bi vodio na poluvremenu, Liverpool nije upisao poraz. Posljednji put tako nešto dogodilo se protiv Arsenala 2009. godine.

Sigurnost koju ulijeva ovaj statistički podatak Liverpool je mogao još ‘podebljati’ u prvih pet minuta nastavka. U 48. minuti Salah je promašio čisti zicer, i to na vrlo komičan način, a minutu kasnije Jordan Henderson zatresao je gredu.

U 57. minuti Fred je imao priliku poravnati na 1-1 nakon što je presjekao dugo ubacivanje iz auta Alexandera-Arnolda i sam krenuo prema Liverpoolovu golu. Udarac je završio pokraj gola. Dvije minute kasnije Anthony Martial promašio je još jedan zicer. Za razliku od Freda, on je pucao preko gola. Uglavnom, u međuvremenu se United vratio u život i posljednjih pola sata gledali smo relativno izjednačenu utakmicu. Da bi u trećoj minuti sudačke nadoknade Mo Salah zabio za 2-0…

Uglavnom, 16 bodova plusa u odnosu na City i utakmica minusa. Nakon 30 godina čekanja, titula očito stiže ispričana prema potpuno antiklimaktičkom scenariju.