Efikasnost na vrhuncu: u Cityjevoj pobjedi nad Leipzigom vidjeli smo devet pogodaka

Utakmica na Etihadu završila je 6-3

Veliki Pep Guardiola danas je po 300. put sjeo na klupu Manchester Cityja, a takva obljetnica zaslužila je i posebnu utakmicu. Nju smo, naposljetku, i dobili: Građani su na Etihadu u prvom kolu grupne faze Lige prvaka dočekali RB Leipzig, a svjedočili smo bombastičnom dvoboju u kojemu su domaći slavili 6-3.

Nevjerojatno efikasan ogled otključao je neočekivani strijelac Nathan Aké koji je u 16. minuti uknjižio svoj drugi gol u Cityjevu dresu: nakon izvedenog kornera poentirao je glavom, a City je poslije pola sata igre imao vodstvo 2-0 zahvaljujući neshvatljivom autogolu Nordija Mukielea.

Činilo se kao da će Građani lagano prokrstariti do pobjede, ali Christopher Nkunku dao je nagovijestiti drukčije: u 42. minuti smanjio je na 2-1 upravo na Mukieleovu asistenciju, no Leipzig se nije mogao dugo veseliti. Riyad Mahrez povisio je rezultat na 3-1 u sudačkoj nadoknadi prvog dijela i to s bijele točke: Lukas Klostermann igrao je rukom i skrivio najstrožu kaznu, a Alžirac ju je uspješno realizirao.

Međutim, početkom drugog poluvremena opet se ukazao Nkunku. U 51. minuti glavom je zabio poslije ubačaja Danija Olma, no City je opet odgovorio pogotkom: četiri minute kasnije Jack Grealish povisio je na 4-2 i tako zabio prvijenac u najelitnijem natjecanju u Europi…

Ipak, Nkunku je opsjedao City poput nekakvog duha: u 74. minuti kompletirao je hat-trick, smanjio na 4-3 i postao prvi Leipzigov igrač koji je zabio tri gola u jednoj utakmici Lige prvaka. Kako god, momčad Jesseja Marscha nikako nije mogla parirati Građanima.

Oni su do kraja susreta zabili još dva gola: João Cancelo u 75. minuti vratio je City na dva gola razlike, a konačnih 6-3 postavio je Gabriel Jesus u 85.. Inače, Joško Gvardiol odradio je posljednjih 10-ak minuta za Leipzig koji je ostao s desetoricom poslije drugog žutog kartona uručenog Angeliñu.

Sve u svemu, luda utakmica koja se u potpunosti uklopila u sadržajnu europsku nogometnu večer.