Gledali ste večerašnji ogled Tottenhama i Milana? Čestitamo, bacili ste dva sata u vjetar

Rossoneri su obranili prednost i plasirali se u četvrtfinale Lige prvaka (0-0)

Tottenham je večeras u poprilično letargičnom ambijentu dočekao Milan u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka. Momčad koju vodi Antonio Conte morala je loviti minimalni zaostatak iz prvog ogleda, a u zadnja dva susreta upisala je jednako toliko poraza i to istim rezultatom; prvo je s 1-0 poražena od Sheffielda u FA Cupu, a onda ju je tako svladao i Wolverhampton u Premier ligi.

Conteovi dečki trebali su se itekako trgnuti ukoliko su željeli preokrenuti Rossonere, ali večerašnja utakmica — koja je, inače, kasnila 10 minuta zbog prometnih nedaća u Londonu — bila je turobna za gledati. Milan je obranio prednost i ide dalje (0-0).

Nijedna ekipa nije htjela preuzeti rizik, a prvo poluvrijeme mogli ste doslovno prespavati. Dovoljno je spomenuti činjenicu da smo u tom razdoblju vidjeli dva šuta od svake momčadi, a nijedan od njih nije išao unutar okvira gola.

Tottenham je svoja dva udarca uputio preko Emersona Royala u 12. i Heung-mina Sona u 23. minuti, a Milan je prijetio zaslugom Juniora Messiasa. Njegov pokušaj iz 18. minute s desne strane vjerojatno je bio i najopasniji u prvom poluvremenu. Mike Maignan imao je jednu intervenciju u 35. minuti, ali radilo se o odbijenoj lopti koja bi se računala kao autogol.

Očekivani golovi (xG) obje ekipe iznosi 0.19 tako da se stvarno ne može zaključiti da smo gledali dinamičnih i zabavnih 45 minuta u Londonu.

Nastavak je barem ponudio neke šanse. Brahim Díaz u 51. je minuti zaprijetio Fraseru Forsteru poslije spretnog i pomalo sretnog driblinga, a Tottenham je prvi šut unutar okvira ubilježio tek u 64.; Pierre-Emile Højbjerg tada je silovito opalio s desne strane kaznenog prostora, ali Maignan je pokrio bliži kut i odbio loptu u korner.

Iako je Milan izgledao relativno sigurno, postojala je mogućnost da Spursi svejedno zakuhaju neku nevolju. Međutim, šanse za to eksponencijalno su pale u 77. minuti.

Niti jedan igrač iz Premier lige nije zaradio više javnih opomena od Cristiana Romera u 2023. godini; broji ih ukupno sedam, a u to se računaju i dvije koje je zaradio večeras. Drugi žuti karton zaradio je 15-ak minuta prije kraja kada je faulirao Thea Hernándeza i ostavio Spurse s 10-oricom, a oni se nisu uspjeli vratiti i matirati Maignana.

Najbliže tome došao je Harry Kane koji je u trećoj minuti nadoknade na Sonov ubačaj pokušao glavom, ali Francuz se sjajno protegnuo. Divock Origi potom je iz kontre pogodio vratnicu, a bio je to i kraj uzbuđenja na londonskom stadionu.

Ivan Perišić započeo je ogled za Tottenham i izašao u 53. minuti, a Ante Rebić ušao je u 89..

Dakle, Milan će u četvrtfinale prvi put nakon 11 godina (zanimljivo, tada su u osmini izbacili Arsenal), a Spursi — koji treću utakmicu zaredom nisu poentirali — mogu se posvetiti hvatanju plasmana u iduće izdanje Lige prvaka preko nacionalnog prvenstva.