Hrvat protiv Horvatha: Lovren je Bruggeu zabio golčinu koja mu naposljetku nije pripisana

Usto je točno uputio osam od 10 dugih lopti, sedam puta otklonio opasnost...

Zenit nije dobro otvorio novu sezonu Lige prvaka pošto je na domaćem terenu izgubio od Club Bruggea rezultatom 2-1 primivši drugi zgoditak u posljednjim minutama utakmice, ali Dejan Lovren po mnogočemu se istaknuo — pozitivno.

Nakon što su u prvom poluvremenu mreže mirovale, Nigerijac Emmanuel Dennis u 63. minuti pobrinuo se da tako ne ostane. U 64. minuti primio je loptu u šesnaestercu i pronašao se u duelu s Wílmarom Barriosom iz kojeg je izašao kao pobjednik, a zatim poentirao za gostujuće vodstvo.

Ipak, Zenitu je izjednačenje donio upravo Lovren.

U 74. minuti primio je loptu na više od 25 metara od suparničkog gola, zaletio se i zveknuo prema golu Ethana Horvatha. Silovit udarac pogodio je vratnicu, a zatim se od leđa američkog vratara odbio u mrežu. Hrvatski reprezentativni stoper tako je okrunio vrlo dobru partiju; osim zgoditka koji naposljetku nije pripisan njemu nego Amerikancu otklonio je opasnost čak sedam puta, ubilježio tri presijecanja, točnost dodavanja bila mu je na 94 posto, osvojio je četiri zračna duela i uspješno uputio osam od ukupno 10 dugih lopti.

Međutim, usprkos jakoj partiji, klub iz Sankt Peterburga je izgubio. U sudačkoj nadoknadi Charles De Ketelaere uspješno je akciju gostiju koji su efikasno iskoristili rupe i mnoštvo praznog prostora u domaćim redovima i tako ugrabio pobjedu za Brugge.

Eto, njegov bivši klub Liverpool muku muči s obrambenim igračima nakon ozljede Virgila van Dijka, a Dejo trese stative po Rusiji…