Hrvatska je rasturila SAD. Pratili smo i komentirali

Reprezentativci došli do prve pobjede na SP-u

Hrvatski rukometni reprezentativci danas igraju svoju drugu utakmicu na Svjetskom prvenstvu u Švedskoj i Poljskoj. Nakon šokantnog i teškog poraza od Egipta na otvaranju prvenstva, rukometaši igraju protiv Sjedinjenih Američkih Država u potrazi za prvim bodovima. Susret će se odigrati u Jönköpingu.

SAD je u prvom kolu pobijedio Maroko (28-27), tako da je rukometašima pobjeda nužna u borbi za jedno od prva tri mjesta. U porazu od Egipta (22-31), puno toga nije funkcioniralo, tako da će Hrvoje Horvat pokušati pronaći rješenja u srazu s ipak nešto manje kvalitetnim suparnikom.

60′ Kraj utakmice i uvjerljiva pobjeda Hrvatske, 40-22

56′ Kraljević zabija za 37-20, nakon toga Martinović i Karačić podižu na 39-20. Ostatak utakmice sada je samo formalnost.

49′ Sada se igra u egalu, dva gola Hrvatske i dva SAD-a za 32-18

43′ Hines smanjuje na 30-16

42′ Još jednom Karačić, 30-15 za Hrvatsku

41′ Igor Karačić zabija za plus 14 Hrvatske

38′ Aboubakar Fofana i Gary Hines smanjuju na 26-14

36′ Hrvatska je u prvih šest minuta nastavka zabila šest, a primila samo dva gola. Trenutno ima najveću prednost na utakmici, 26-12.

30′ Kraj poluvremena, Hrvatska vodi 20-10.

26′ Josip Šarac zabija svoj četvrti pogodak i podiže rezultat na 17-8. Amerikanci uzvraćaju i sada je 17-9.

25′ Sjedinjene Države imaju velikih problema s realizacijom napada. Zabili su samo osam pogodaka u 25 minuta. Hrvatska vodi 15-8

21′ Hrvatska nakon 21 minute ima visokih 15-7

16′ SAD je nakon dugo vremena spojio dva pogotka, ali Marin Šipić zabija za Hrvatsku. 13-7

13′ Sedam vezanih pogodaka Hrvatske, Ivan Martinović zabija za 12-5

11′ Tri povezana gola Hrvatske; Igor Karačić zabija za 9-5

9′ Hrvatska je izjednačila, povela, a sada došla i na plus dva

5′ Na isteku pete minute, SAD prvi puta vodi. Rezultat je 4-3

3′ Hrvatska nakon prvih nekoliko napada ima vodstvo 2-1

20:30 Počela je utakmica, SAD nije iskoristio prvi napad

20:01 Sjedinjene Države su protiv Maroka došle do prve povijesne pobjede na rukometnim svjetskim prvenstvima. Jedini prethodni susret s Hrvatskom su izgubili

19:55 Husqvarna Garden Arena polako se puni.