Hrvatska je pobijedila Francusku. Pratili smo i komentirali

Vatreni su slavili na Stade de Franceu

Hrvatska nogometna reprezentacija upisala je drugu pobjedu u nizu u Ligi nacija. Na Stade de Franceu Vatreni su odigrali sjajnu utakmicu i pobijedili Francusku 1-0. Pratili smo i komentirali.

90’+4! Kraj utakmice u Parizu!

87′ Ponovno jedan kratki period u kojem je Hrvatska uspjela čuvati loptu. U igru se sprema ući i Luka Sučić.

80′ Francuzi kontroliraju posjed, ali dojam je da se Hrvatska relativno lako brani.

71′ Dvostruka izmjena; ulaze Kramarić i Vlašić, a izlaze Budimir i Brekalo.

Nešto prije toga, Maignan je obranio dobar udarac Majera s lijeve strane.

65′ Evo i prve izmjene kod Hrvatske. Izlazi Pašalić, a u igru ulazi Majer.

61′ Ivušić brani opasan udarac Mbappea koji je pucao iskosa.

58′ Vrlo solidna prilika za Hrvatsku.

Modrić je dijagonalom proigrao Juranovića, a Pavard je napravio grešku vraćajući loptu glavom golmanu. Juranović je stigao do nje i pokušao odigrati povratnu za Pašalića, no čistu situaciju spriječio je uklizavanjem Tchouameni.

54′ Francuzi izgledaju sve opasnije. Dojam je takav da će Zlatko Dalić uskoro morati reagirati i obaviti izmjenu ili dvije.

48′ Upravo je Tchouameni zaprijetio s 18-19 metara, ali njegov udarac bez problema zaustavlja Ivušić.

46′ Počeo je drugi dio!

Dvije promjene kod Francuza; Pavard je zamijenio Koundea, a Tchouameni Kamaru.

45′ Kraj prvog poluvremena na Stade de Franceu!

Francuzi su izveli tri kornera u sudačkoj nadoknadi, dva puta zaprijetili i to je bilo to za prvih 45 minuta. Hrvatska može biti jako zadovoljna pokazanim u prvom dijelu.

38′ Vidjeli smo sada i dolazak Hrvatske u francuski šesnaesterac. Modrić je proigrao Brekala, a ovaj Budimira, no Budimirov udarac od bloka odlazi u korner.

35′ Kovačić i Brozović izgubili su dvije lopte na 30-ak metara od gola. U prilici se zatim našao Benzema, ali mu je Modrić u posljednjem trenutku skinuo loptu s noge.

27′ Nkunku, nakon dva odbijanca, potegao je s 20 metara, ali je njegov udara završio metar pokraj desne Ivušićeve stative.

23′ Nešto mirnije razdoblje utakmice. Hrvatska dosta lagano drži posjed u posljednjih nekoliko minuta.

15′ Dvije pogreške Maignana. Kovačić je uposlio Budimira koji je krenuo prema francuskim vratima, a Maignan ga je srušio. No, novi penal nije dosuđen, lopta je odbijena, a Maignan je zatim srušio i Brekala, u pokušaju da izbije loptu.

Modrić je izveo prekid, ali iz njega se nije ništa izrodilo.

12′ Francuzi drže posjed nakon primljenog gola. Hrvatska ima problema s iznošenjem lopte, no pravu priliku Francuzi još nisu uspjeli kreirati.

5′ Hrvatska vodi 1-0!

Luka Modrić zabio je iz penala. Hrvatska je izborila korner, Josip Brekalo je ubacio, a Ibrahima Konaté napravio je nepotrebni faul i nagazio Antu Budimira.

Nakon kratke VAR provjere, penal je dosuđen i Modrić je bio siguran. Prije toga, Hrvatska je držala posjed oko dvije minute.

1′ Počela je utakmica na Stade de Franceu!

20:31 Utakmicu će među stativama umjesto Dominika Livakovića započeti Ivica Ivušić. Dinamo vratar navodno je ozlijedio aduktor, a težina ozljede još nije poznata.

U svakom slučaju, Ivušića, koji je branio i protiv Austrija, čeka drugi nastup u ovom ciklusu.

20:15 U prethodnoj utakmici s Francuzima Luka Modrić upisao je jubilarni 150. nastup na reprezentaciju. Sada ga čeka još jedan, a nakon toga napokon može na zasluženi odmor.

20:04 Objavljeni su i sastavi za večerašnju utakmicu.

Stoperski par opet se sastoji od Martina Erlića i Josipa Šutala, dvojca koji je oduševio protiv Danske.

Didier Deschamps, francuski izbornik, rekao je jučer da će njegova momčad pokušati zbiti redove i s pobjedom zaključiti ovaj ciklus.

“”Neću se buniti, nagomilani umor je tu za sve selekcije. Iz meča u meč smo imali problema, napustili su nas Varane, Kante i Lucas Hernandez. No, i moje kolege su u sličnoj situaciji. Neću se žaliti, Nema ništa što me nervira, svaki put se prilagođavam kako ne bih riskirao s igračima ako su jako umorni, ili ako imaju problema”, dodao je.

Analizu remija između Vatrenih i Francuza na Poljudu moguće je pročitati ovdje.

“Hrvatska je protiv Austrije bila u knockdownu, a Dalić je u važnoj utakmici ponovo dobio reakciju momčadi koja je odigrala neusporedivo bolje nego tri dana ranije, i to protiv suparnika s kojim je u ovakvim situacijama najteže igrati. A to je nešto što se mora uzeti kao važan dio Dalićeva potpisa”, napisao je naš Mihovil Topić.

Zlatko Dalić, izbornik hrvatske reprezentacije, u nedjelju je najavio utakmicu s Francuzima.

“Pokušat ćemo s najjačim snagama, u veznom redu s Kovačićem, Modrićem i Brozovićem. Bit će to jako teška utakmica, to je protivnik koji koristi svaku pogrešku. Nitko nije očekivao da će imati samo dva boda iz tri utakmice. Za mene je to najbolja svjetska momčad i veliki izazov za nas”, rekao je, između ostalog, Dalić.

Nakon debakla protiv Austrije u Osijeku, remija s Francuskom u Splitu i važne pobjede nad Danskom u Kopenhagenu, hrvatsku nogometu reprezentaciju čeka četvrta utakmica u ovogodišnjem izdanju Lige nacija, odnosno posljednja u prvom ciklusu.

S druge su strane ponovno Francuzi koji u prve tri utakmice ne znaju za pobjedu.