Grozna Hrvatska izgubila je od Egipta. Pratili smo i komentirali

Prvu utakmicu Kauboja na SP-u mogli ste pratiti zajedno s nama

Hrvatska rukometna reprezentacija danas je započela svoju avanturu na Svjetskom prvenstvu u Švedskoj. Suparnik je bio Egipat, nije završilo dobro, a debakl ste mogli pratiti s nama.

Kraj utakmice. Hrvatska je izgubila 31-22. Ništa, rezultat sve govori, slijedi SAD…

59′ Egipat je na 30-21. Svi čekamo kraj…

57′ Egipat vodi 29-21, Hrvatska je potpuno potučena i poraz je već upisan.

52′ Srna je dobio dvije minute, Hrvatska otišla u napad s praznim golom, a Egipćani potom na plus devet…

50‘ Hrvatska smanjuje na 26-19 preko Zvonimira Srne.

49′ Horvat zove novi timeout.

48′ Hrvatska i dalje gubi osam razlike. Elderra potpuno uništava Kauboje.

45′ Čini se da Karačić jedini može napraviti nešto konkretnije u hrvatskom napadu. Smanjio je na 23-16, ali Egipat je brzo uzvratio i vratio se na osam razlike.

43′ Evo Egipta i na plus osam. Što god zapucaju, to uđe u gol.

42′ Lepršavi Egipćani odlaze na najvećih plus sedam golom s krila. Hrvatska izgleda apsolutno užasno.

41′ Hrvatska promašuje zicer za zicerom, a Egipćani imaju plus šest.

38′ Egipćani su opet otišli na svojih najvećih plus šest, a Horvat zove timeout.

36‘ Egipat se stalno vraća na plus pet. Kuzmanović je maloprije ubilježio tek drugu obranu vratara, ali hrvatski suparnici svejedno održavaju ugodnu prednost. Trenutno su na 19-14.

32′ Šipić smanjuje na minus tri.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena. Hrvatska gubi 16-12 i izgleda vrlo loše, pogotovo u obrambenim segmentima. Horvatovim izabranicima trebat će puno bolja predstava u drugom dijelu.

28′ Egipćanima ulazi skoro svaki šut. 16-12 za afričkog predstavnika.

27‘ Opet pogađa Šipić, ovaj put na Karačićevo dodavanje. 14-10 za Egipat.

27‘ Još jedan lagani pogodak za Egipćane. Shebeb na crti pogađa za 14-9.

25′ Hrvatska je promašila novi zicer, a Egipat se vraća na plus pet. Međutim, Šebetić je u sljedećem napadu uspio zabiti za 13-9.

24′ Martinović dobiva isključenje pri rezultatu 12-8 za Egipat.

22′ Hrvatska je uspjela vezati dva pogotka. Šipić pogađa za 11-7.

19′ Mohamed pogađa za 11-5, Karačić uzvraća s druge strane.

17′ Yahya Elderra dobio je dvije minute, no Kauboji su izgubili još jednu loptu.

16‘ Glavaš smanjuje na 9-5 iz sedmerca svojim trećim zgoditkom. Međutim, Ahmed Mohamed odmah je uzvratio novim golom.

14′ Egipat je sada imao dva napada za plus četiri i to uspješno iskoristio, a Sanad je potom iskoristio kontru za 9-4. Hrvatska izgleda vrlo loše i Horvat zove minutu predaha.

11′ Egipćani iskorištavaju svoje šanse, ali Glavaš je sada smanjio na 6-4 iz sedmerca.

9′ Egipat vodi 5-3; Duvnjak je upravo poentirao i smanjio zaostatak nakon kontre.

6′ Karačić je zapucao sedmerac, ali je naišao na obranu. Egipćani su zasad puno bolji i brži.

5′ Egipat zasad vodi 3-1; Hrvatska je svoj jedini gol zabila preko Filipa Glavaša, a uslijedili su Duvnjakov i Martinovićev promašaj. Hrvatski kapetan potom je dobio i dvije minute.

Počela je utakmica u Jönköpingu!

20:26 Trenutno se izvode himne, a utakmica samo što nije…

20:15 Inače, Horvat se morao odlučiti za 16 igrača u zapisniku pa je trojicu morao ostaviti na tribinama. To su Mate Šunjić, Josip Šarac i Nikola Grahovac.

20:05 Evo nam i velikog iznenađenja; Amerikanci su ostvarili svoju prvu pobjedu na svjetskim prvenstvima. Više o tome na sljedećoj poveznici.

19:30 Taman se stignete pripremiti za utakmicu kojim dobrim tekstom, a danas na meniju nudimo najavu i prognoze Telesportova Mihovila Topića.

Razmišljanja Domagoja Duvnjaka:

“Ako bi se i izgubilo nećemo ništa izgubiti, ali pobjeda nam daje dodatni vjetar u leđa. Kada uđeš u turnir s pobjedom sve bude kasnije lakše. Kada ideš dalje, već više znaš o protivnicima, puniji si samopouzdanja i izgleda dobro”, dodao je o utakmici s Egiptom.