Kako će tek doma odigrati: Inter je uraganom u prvom dijelu došao do trijumfa nad Milanom

Završilo je 2-0

Nakon intenzivnog, izjednačenog i tehnički gotovo savršenog jučerašnjeg susreta između Real Madrida i Manchester Cityja, Liga prvaka nam je danas priredila nešto potpuno drugačije.

Na San Siru su svoj prvi polufinalni ogled igrali gradski rivali Milan i Inter, a susret je protekao u nemoći nominalnog domaćina i dominaciji nominalnog gosta. Inter je pobijedio s 2-0 i ima veliku prednost uoči uzvrata, a sve je zaradio u periodu od tri minute.

Inter je od početka počeo bolje, direktnije i opasnije i već u 8. minuti to je naplatio. Hakan Çalhanoğlu izveo je korner, a Edin Džeko zabio ljevicom iz voleja. Postao je drugi najstariji strijelac u polufinalu Lige prvaka, odmah iza Ryana Giggsa. Tri minute kasnije, bljesnula je brza Interova akcija: Federico Dimarco za Henriha Mhitarjana i 2-0.

Do odlaska na odmor Çalhanoğlu je još pogodio gredu. Najbolji sažetak prvog dijela: Inter je dolazio do udarca nakon 14,7 dodavanja, Milan nakon 46,6. Jedni su bili brzi, direktni i konkretni, drugi potpuno nemoćni. Milan je katastrofalno poluvrijeme zaokružio i pehom u 18. minuti, kada se ozlijedio Ismaël Bennacer.

Milan je zaigrao nešto bolje u nastavku i došao do prve prave prilike u 51., kada je Sandro Tonali izbacio Juniora Messiasa pred gol, ali je ovaj pucao loše, pored daljnje stative. U 63. je Tonali došao najbliže do smanjenja vodstva, kada je njegov šut iz daljine odsjeo na stativi.

Međutim, nije bilo ništa od kasnog Milanovog juriša, ništa od opsade gola i konstantnog pritiska. Inter je suparniku do kraja uglavnom prepustio loptu, ali se branio mirno i disciplinirano. Milan je prvi udarac unutar okvira gola uputio u 81. minuti. Završilo je 2-0, Inter je jednom nogom u finalu.