Kiša, promašeni ziceri i kasna dva gola: City je na Etihadu uspio pobijediti Aston Villu

Manchester City - Aston VIlla 2-0

U zaostaloj utakmici prvog kola Premier lige Manchester City pobijedio je Aston Villu 2-0 u utakmici koju su obilježile propuštene prilike na obje strane, puno kiše i zapravo dva kiksa Villine obrane pomoću kojih je City na koncu uspio izbiti na prvo mjesto, barem privremeno.

I jedni i drugi promašili su previše toga, a jaka kiša koja je padala u Manchesteru nije sigurno olakšala posao niti jednima niti drugima. Villa je pružila i više nego solidan otpor Cityju, unatoč problemima COVID-19 prirode.

Štoviše, u razdoblju između 65. i 80 minute Villa je propustila nekoliko izglednih prilika u kojima je vrlo lako mogla doći u vodstvo.

Na koncu je utakmicu u kojoj je City opet izgledao jako dobro prelomio prekrasan gol Bernarda Silve u 80. minuti, prvi u prvenstvu ove sezone (lijevom nogom s ruba kaznenog prostora, neobranjivo u gornji desni kut), a pobjedu Cityja je u 90. minuti iz penala potvrdio Ilkay Gündoğan.

U prvom slučaju Villina je obrana čekala zaleđe koje nije dočekala — Rodri je ukrao jednu loptu početku akcije vraćajući se iz ‘zaleđa’, ali je posjed u međuvremenu promijenjen — dok je u drugom penal skrivljen zbog blokiranja udarca rukom.

City je uputio 28 udarca prema Villinom golu, a Villa prema Cityjevom 11 i teško da je pretjerano reći kako je barem u nekim trenucima utakmica mogla otići na suprotnu stranu. Ali nije i City će još neko vrijeme biti prva momčad Premier lige, barem do završetka utakmice Fulhama i Manchester Uniteda koja se igra u najkasnijem terminu…