Kontrola: Bayern je na gol prednosti dodao još dva te je eliminirao PSG

Bavarci s ukupnih 3-0 protiv PSG-a odlaze u četvrtfinale

Veliki preokret i vatromet kakav se očekuje od favorita Lige prvaka ipak se nije dogodio u Münchenu. PSG ipak očito još nije zrela i velika ekipa, a Bayern je u takvoj maniri iskontrolirao sve, zabio i kod kuće još dva gola te s ukupnih 30 izborio četvrtfinale.

Nije se mnogo toga događalo u prvih 20-ak minuta, ali vidno je aktivniji bio PSG. Gosti su pokušavali izbacivati Kyliana Mbappéa u bijeg i trk s obranom, ali prva prava šansa dolazi u 25. minuti.

Tada je s lijeve strane loptu dobio Leo Messi, Yan Sommer dosta je izašao s gola pa se stvorila gužva i borba za loptu, a do nje za dlaku prvi dolaze vratar i Matthijs De Ligt taman prije nego što bi Messi pucao na prazna vrata.

Zaigrani Sommer skoro je svojima presudio 13 minuta kasnije kada je išao bespotrebno driblati pa je izgubio loptu i ponudi Vitinhi loptu na dlanu, ali udarac ovoga izbija opet De Ligt i to s gol linije.

S druge strane nije bilo mnogo toga konkretnog, tek dva manje opasna udarca Jamala Musiale pa se bez pogodaka otišlo na poluvrijeme. No, zato je u drugo mnogo bolje krenuo Bayern.

Kao da je plan bio izdržati početni nalet pa ubiti utakmicu jer u 50. minuti u dobroj situaciji našao se Eric-Maxim Choupo-Moting koji je pao u duelu s Danilom. Traže tribine penal, ali VAR provjera je tiha, kratka i bez reakcije.

Samo dvije minute kasnije opet VAR, ali ovaj put poništava gol. Choupo-Moting sad je zabio glavom nakon što mu je ubacio Alphonso Davies, ali Thomas Müller iz zaleđa je napravio kretnju prema lopti prije no što je ona ušla u mrežu te je tako utjecao na igru i gol ne vrijedi.

Zaiskrilo je nakon toga na terenu, pa i na klupama, ali razmirice je brzo otklonio novi gol, ovaj put legalan. Igrala se 61. minuta kada su Leon Goretzka i Müller u pritisku ukrali loptu Marcu Verrattiju u opasnoj zoni i odmah poslužili Choupo-Motinga, a Kamerunac je iz blizine nemilosrdan.

Zabio je tako Bayernov napadač svom bivšem klubu iz kojeg je 2020. stigao baš u Bayern te je za ukupnih 2-0 praktički zapečatio sudbinu.

No, skoro je to promijenio Sergio Ramos u 65. minuti. Ubacio je Messi iz kornera, a Španjolčev udarac glavom sjajno čupa Sommer koji se tako u prvoj pravoj intervenciji drugog dijela iskupio za onu grešku krajem prvog.

Da je bilo malo više mirnoće u završnici, mogao je Leroy Sané u narednim minutama nakon svog ulaska sve riješiti. Od 75. do 79. zaredale su mu se tri situacije, prvu je zapucao pokraj gola nakon driblinga koji je odlučio završiti sam, u drugoj je dugo bio neodlučan što napraviti pa je pao, a treću je loše primio nakon niske lopte s desne strane.

Skoro je kaznu za sve to u 82. minuti opet dao Ramos, ali nema Španjolac sreće jer ovaj put nakon kornera pucao je malo pokraj vratnice ukopanog Sommera. PSG osim iz prekida u drugom dijelu nije stvorio ništa, a Bayern je izgledao kao da se neće zadovoljiti samo minimalnom pobjedom i prolazom.

I nije bila minimalna pobjeda jer krenula je jedna kontra u 89. minuti, a ovaj put loptu u njoj nije dirao Sané, već je ona došla do Sergea Gnabryja koji je za dlaku izbjegao zaleđe i zabio za 2-0.

Moglo je u nadoknadi biti i 3-0, ali Sadio Mané koji je zabio ovaj je put ipak bio iza zadnjeg čovjeka. No, neće se nitko buniti jer s ukupnih 3-0 Bayern ide među najboljih osam, a za PSG europska sezona opet je fijasko.

Josip Stanišić odigrao je svih 90 minuta.