Melem na ranu: Manchester United svladao je Betis i došao na korak do četvrtfinala

Crveni vragovi s 4-1 su se barem malo oporavili od blamaže protiv Liverpoola

Uspio je Manchester United ipak reagirati na pravi način nakon nezapamćene blamaže u derbiju protiv Liverpoola. Onih 7-0 barem je djelomično preboljeno slavljem od 4-1 nad Betisom koja Crvene vragove dovodi na korak do četvrtfinala Europa lige.

Erik ten Hag povukao je zanimljiv potez pa je na Old Trafford poslao istih prvih 11 kao i u nedjeljnoj katastrofi, a momčad je reagirala mnogo bolje i podsjetila je na onaj United koji je do nedjelje bio u sjajnoj formi.

Napao je domaćin od početka i već u petoj minuti Wout Weghorst zabio je, ipak nakon zaleđa, ali minutu kasnije pomoći za Betis nema i United vodi. Strijelac je tko drugi nego Marcus Rashford koji je pokupio jedno slabo čišćenje obrane i s 10 metara silovito tukao pod gredu u prvi kut.

Claudio Bravo bio je nemoćan, a i nakon toga domaćin je nastavio napadati. Činilo se tamo od 20. minute kako drugi gol visi u zraku i kako je Betis nemoćan, ali onda je ni iz čega stiglo izjednačenje.

Lopta je s lijeve strane prebačena na desnu gdje je Ayoze Pérez koji puca lijevom nogom dosta iskosa, a lopta ne dira nikoga na putu i dosta nisko ulazi u donji suprotni kut.

Mogao je Betis i do preokreta do poluvremena jer nakon gola United je ušao u seriju grešaka, pa tako i David De Gea u pokušaju ispucavanja samo predaje loptu Pérezu, ali ovaj iz mat situacije samo gađa vratnicu.

Preživio je Manchester United do odmora taj lošiji period, a onda je po povratku iz svlačionica riješio sve. Prvo je Antony fantastičnim udarcem s 20 metara pogodio suprotni kut s desne strane.

Bilo je to u 52. minuti, a šest minuta kasnije je i 3-1 nakon što je Bruno Fernandes prvi na lopti nakon kornera te sigurno gađa glavom pokraj opet nemoćnog Brava.

Napokon je u 83. minuti do pogotka došao i Weghorst koji je prije toga imao nekoliko sjajnih situacija koje je promašio ili u kojima nije ispoštovan. Nizozemac je napokon dočekao na petercu odbijanac nakon što je Bravo obranio udarac Scottu McTominayu te je zabio svoj tek drugi gol za United, a prvi u Europa ligi.

Nakon što je napravio prvi korak prema ispiranju gorkog okusa, Unitedu slijede Southampton pa uzvrat s Betisom gdje potpuno može zaboraviti na blamažu. S druge strane, seviljskoj momčadi prije uzvrata na putu stoji Villarreal.