Momci, i nas se još nešto pita: Sevilla je pobijedila Valenciju i održala snove živima

Jedini pogodak na utakmici zabio je En-Nesyri

Sevilline šanse za osvajanje La Lige najmanje su u odnosu na Real, Barcelonu i Atlético, ali još uvijek postoje. Momčad Julena Lopeteguija trijumfom protiv četrnaestoplasirane Valencije mogla je održati svoje snove živima, a to se večeras na stadionu Ramón Sánchez Pizjuán i dogodilo. Završilo je 1-0…

Domaća ekipa dominirala je protiv Šišmiša i u posjedu i u prilikama: u prvom su poluvremenu redom prijetili Youssef En-Nesyri, Suso i Nemanja Gudelj, ali gostujuću obranu Sevilla je uspjela probiti tek sredinom drugog dijela.

Zbilo se to u 67. minuti kada je raspoloženi En-Nesyri pobjegao suparničkoj obrani pred petercem i dobro reagirao na Fernandovo proigravanje, a Valencijini braniči nisu ga uspjeli zarobiti u zaleđu. VAR je potvrdio zgoditak, a Marokanac je tako stigao do svog 18. ovosezonskog gola u španjolskom prvenstvu. Zanimljivo, 23-godišnji napadač zabio je prvi pogodak na utakmici 10 puta u aktualnoj kampanji po čemu predvodi ligu: sljedeći najbolji strijelci po tom pitanju, Lionel Messi i Gerard Moreno, to su dosad učinili osam puta.

To je naposljetku bio zgoditak koji je odlučio susret, a Sevilla sada broji 74 boda poslije 36 odigranih utakmica. Podsjetimo, prvoplasirani Atlético ima tri boda više i utakmicu manje te se večeras sastaje s Real Sociedadom, a zatim slijede Barcelona sa 76 i Real Madrid sa 75. Inače, momčadi za koju nastupa Ivan Rakitić do kraja preostaju dvoboji s Villarrealom i Alavésom te će se svakako nadati kiksu konkurenata.

Atlético tako, osim Sociedada, do kraja mora odraditi oglede protiv Osasune i Valladolida, Barcelonu očekuju Celta i Eibar, a Real se priprema za još tri suparnika: Granadu, Athletic Bilbao i Villarreal.