Na korak do titule: Atlético Madrid je stigao do tri boda protiv Real Sociedada

Atlético Madrid - Real Sociedad 2-1

U 36. kolu Primere Atlético Madrid je na domaćem terenu pobijedio Real Sociedad 2-1 i stigao do 80. boda ove sezone. Do kraja prvenstva ostala su dva kola, Atlético je na vrhu s četiri boda više od Barcelona i pet bodova više od Real Madrida koji sutra gostuje u Granadi. Titula je blizu.

Atlético je odigrao jako dobro prvo poluvrijeme i nakon manje od pola sata igre bio u prednosti od 2-0. Yannick Carrasco zabio je za 1-0 u 16. minuti na asistenciju Marcosa Llorentea, a na 2-0 povisio je 12 minuta kasnije Angel Correa preciznim udarcem u dalji kut nakon dodavanja Luis Suareza. Jan Oblak je u prvom poluvremenu imao dvije jako dobre obrane i izgledalo je kao da Atlético sve drži pod kontrolom.

U drugom poluvremenu baš i nije izgledalo tako, ali je Atlético izdržao. U 80. minuti preživio je, primjerice, stativu i još tri šanse u istom napadu, samo da bi dvije minute kasnije primio gol nakon loše obrambene reakcije i ubačaja iz kuta. Lopta je nekako stigla do Igora Zubeldije koji je s pet metara zabio za 2-1.

Preživjelo se zatim nekako i do kraja i stiglo do tri boda, a u zadnja dva kola Atlético čekaju utakmice s Osasunom i Valladolidom. Trebalo bi se moći odraditi uz manje drame nego na večerašnjoj utakmici…