Nakon kiksa u prošlom kolu Borussia (D) ostavila je danas dva boda i na gostovanju kod Eintrachta

Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund 1-1

Drugo kolo zaredom Borussia Dortmund nije uspjela stići do tri boda.

Nakon što je prošlog vikenda neočekivano poražena kod kuće od Kölna, danas je u desetom kolu kod Eintrachta osvojen samo bod. Završilo je 1-1, nakon što se Borussija još jednom našla u ‘rupi’ nakon prvih 45. minuta. Eintrachtu je pak ovo bio peti remi u nizu.

Eintracht je poveo u devetoj minuti preko Daichija Kamade koji je primio dugu loptu i izašao sam pred Romana Burkija i zatim je iznad njegove noge i ispod njegove ruke poslao u mrežu.

Borussia je u prvom poluvremenu u dva navrata bila blizu gola. Oba puta u šansi se našao Jadon Sancho i oba je puta pucao jako blizu gola, prvi put preko grede, drugi put blizu stative.

Borussia je ove sezone u prvenstvu od 22 gola njih 19 postigla u rugom poluvremenu. Danas je postignut samo taj 19., što nije bilo dovoljno, unatoč potpunoj dominaciji u posjedu i prijetnjama u drugom poluvremenu.

Nakon sjajnog pasa Sancha još bolji gol je u 56. minuti postigao Gio Reyna koji je s 14-15 metara zakucao loptu u bliži kut Eintrachtova gola.

Drugi je visio u zraku, ali ipak nije pao. Bayern München i RB Leipzig igraju u kasnijem terminu i prednost jednih ili drugih nad Borussijom — neovisno o ishodu — povećat će se još više…