Nestali u 10 minuta: Kovačev Wolfsburg je u golijadi doživio domaći poraz protiv Bayerna

Wolfsburg - Bayern 2-4

Večernjim ogledom Wolfsburga i Bayerna okončano je 19. kolo Bundeslige, u kojem su gosti iz četvrtog pokušaja došli do prve ovogodišnje prvenstvene pobjede. Rezultat je bio 4-2 u korist Bavaraca, a pitanje pobjednika bilo je praktički riješeno već na samom početku, kada je Bayern u razmaku od samo 10 minuta došao do prednosti od čak tri pogotka.

Domaći trener Niko Kovač sigurno neće po dobrom pamtiti ovaj susret sa svojim bivšim klubom, jer se već u devetoj minuti našao u početnom zaostatku. S lijeve strane je ubacio Kingsley Coman, gađao je kapetana Thomasa Müllera, no lopta je umjesto u njegovom posjedu završila u Wolfsburgovoj mreži.

Ako je taj Comanov gol bio plod velike domaće pogreške i slučajnosti, to sigurno ne vrijedi za onaj iz 14. minute. Sjajnim ubačajem ga je na drugoj strani pronašao João Cancelo, a francuski ofenzivac odličnim je volejom svladao golmana Koena Casteelsa na domaćim vratima. Tako je Coman već u uvodnih 15-ak minuta nadmašio svoj cjelosezonski učinak u Bundesligi, jer je dosad na kontu imao jedan pogodak.

Noćna mora za domaće navijače nastavila se u 19. minuti, iz slobodnog udarca je ubacio Joshua Kimmich, točno na Müllerovu glavu. On takve prigode ne propušta, bez teškoća je povisio na nevjerojatnih 3-0 za goste još i prije isteka 20 minuta igre. Našla se tada Kovačeva momčad u podosta bezizlaznoj situaciji, tek je mladi Poljak Jakub Kamiński svojim pogotkom za 3-1 u 44. minuti dao kakvu-takvu nadu.

Ona je još dodatno porasla nakon devet minuta igre u nastavku, kada je Kimmich zaradio drugi žuti karton i ostavio Bayern s desetoricom na terenu. No, čak niti to nije omelo Bavarce da se opet vrate u vodstvo od tri pogotka, jer je u 73. Jamal Musiala zabio za 4-1 nakon sjajne solo-akcije u kojoj je nanizao nekolicinu domaćih igrača.

Do kraja je još Mattias Svanberg postavio konačnih 4-2, no slaba je to utjeha za Niku Kovača i njegovog brata Roberta, također. Nakon slavlja u uvodna dva kola drugog dijela sezone, stigla su sada i dva poraza, pa Wolfsburg sve više gubi korak za mjestima koja vode u Ligu prvaka. S druge strane, Bayern se ovim trijumfom i 40 bodova vratio na lidersku poziciju, koju je sinoć nakratko preuzeo Union Berlin.