Ništa od polufinala: Petra Martić poražena je u Tokiju od Kineskinje Shuai Zhang

Hrvatska tenisačica poražena je u dva seta (7-5, 6-2)

Hrvatska tenisačica Petra Martić nije se uspjela plasirati u polufinale WTA turnira u Tokiju.

U četvrtfinalu izgubila je u dva seta (7-5, 6-2) od Kineskinje Shuai Zhang nakon sat vremena i 22 minute igre.

Zhang je u prvom setu do break stigla kod rezultata 5-3, no Martić je već u idućem gemu vratila break, nakon što je spasila tri set-lopte.

Kod rezultata 5-5 imala je i break loptu, no nije ju iskoristila, pa izgubila i sedam poena u nizu nakon toga, odnosno prvi set. U drugom je setu pak izgubila prvih pet gemova, što je bio preveliki zaostatak za nadoknaditi do kraja meča.

Bio je ovo drugi međusobni susret Martić i Zhang i prva pobjeda Kineskinje.