Nogomet je zakon: Liverpool je svladao Milan u krasnoj utakmici na Anfieldu

Redsi su pobijedili 3-2

Liverpool i Milan sastali su se večeras na Anfieldu u sklopu prvog kola grupne faze UEFA-ine Lige prvaka. Susreti ovih momčadi kroz povijest su nam znali podariti neke od najljepših nogometnih predstava, a ni večerašnja nije nimalo odskakala od te norme. Domaćini su slavili 3-2 u vrlo prevrtljivom i sadržajnom dvoboju.

Redsi su u prvih 40-ak minuta izgledali potpuno furiozno i kompletno su dominirali. To se isplatilo već u devetoj minuti kada je udarac Trenta Alexandera-Arnolda Fikayo Tomori skrenuo u vlastitu mrežu, a Liverpool je neumorno napadao i činilo se kao da drugi pogodak visi u zraku.

Najbliže tome došli smo u 15. minuti kada je u domaću korist suđen kazneni udarac poslije igranja rukom Ismaëla Bennacera u kaznenom prostoru. Mohamed Salah postavio je loptu na bijelu točku i zapucao, ali sjajni Mike Maignan, koji se večeras iskazao odličnim obranama, skinuo je taj pokušaj, kao i onaj Dioga Jote iz odbijanca. Egipćanin je tako promašio tek drugi penal iz 19 pokušaja u Liverpoolovu dresu, a francuski čuvar mreže može se pohvaliti time da je obranio 11 penala od ukupno 35 s koliko ih se suočio.

Momčad Jürgena Kloppa nastavila je prijetiti i zadavati glavobolje Milanovoj zadnjoj liniji, ali Rossoneri su, potpuno neočekivano, otišli na predah u plusu iako ih do posljednjih pet minuta nije bilo nigdje. Velika zasluga piše se Anti Rebiću: hrvatski reprezentativac u 42. je minuti primio loptu poslije krasnog proigravanja Rafaela Leãa, zapucao i poravnao rezultat na Anfieldu. Bio mu je to prvijenac u Ligi prvaka, a samo dvije minute kasnije zakuhao je i drugi Milanov gol uposlivši suigrače u srcu Liverpoolova kaznena prostora. Brahim Díaz na kraju je poentirao za potpuni preokret, a Redsi su se pronašli zatečenima.

Međutim, nisu dugo ostali u tom stanju. Već u 48. minuti Salah je pobjegao suparničkoj obrani i izjednačio na 2-2 nakon dodavanja Divocka Origija. Liverpool je potom nastavio po starom, a plodove je ubrao u 69. minuti…

Domaćin je zaradio korner, a lopta se poslije njegova izvođenja odbila na rub šesnaesterca gdje je potpuno pripremljen čekao kapetan Jordan Henderson koji je opalio i zabio za 3-2. Pokazalo se to i konačnim rezultatom; Milan je u drugom poluvremenu uputio tek dva udarca prema Alissonovim vratima i pritom jedan u okvir, a nastavak se općenito pokazao nešto mirnijim.

Kako god, svejedno smo gledali izvrstan ogled koji nas je podsjetio na to zašto volimo nogomet…