Petra Vlhová pobjednica je slaloma u Leviju, a Leona Popović zauzela je 27. mjesto

Slalom je obilježio i povratak Mikaele Shiffrin

U Finskoj, točnije Leviju, danas je održan prvi slalom aktualne sezone Skijaškog kupa, a utrku je obilježio povratak Amerikanke Mikaele Shiffrin nakon 300 dana pauze i izostanak Šveđanki koje su u karanteni.

I, na vrhu postolja danas je stajala aktualna prvakinja u slalomu, Petra Vlhová. Slovakinja je ostvarila ukupno vrijeme 1:50.11 što je od drugoplasirane Shiffrin bilo brže za 18 stotinki, a treće je mjesto ugrabila Austrijanka Katharina Liensberger s vremenom 1:50.68…

Što se hrvatskih predstavnica tiče, Leona Popović izborila je drugu vožnju i naposljetku zauzela 27. mjesto s 3,72 sekunde zaostatka za vodećom Vlhovom, a Andreja Komšić odradila je prvu vožnju završivši na 55. mjestu.

Dakle, rivalstvo između Slovakinje i Amerikanke se odmah nastavilo, a vjerujemo kako su pred njima mnogi daljnji dvoboji…