Policajac na podu, prijava u sandučiću: Københavnov napadač zapamtit će Celtic Park

København je u šesnaestini Europa lige izbacio Celtic

Zanimljivu proslavu gola — ili, bolje, pokušaj proslave gola — vidjeli smo sinoć na Celtic Parku. Uglavnom, kako god okarakterizirali situaciju, izgleda da su posljedice netipično ozbiljne.

FC København pobijedio je jučer u gostima Celtic 3-1 i izbacio ga iz Europa lige. Prva utakmica završila je rezultatom 1-1 pa kada je sinoć u 85. minuti Pep Biel zabio za 2-1 bilo je jasno da je priča gotova. Da stvari za Celtic budu gore, još jedan gol, za konačnih 3-1, pao je tri minute kasnije. Postigao ga je Dame N’Doye.

Kaos je, međutim, nastao nakon drugog. Policija nije dopustila gostujućim igračima da gol i prolazak u daljnju fazu natjecanja proslave sa svojim navijačima. U cijeloj priči na koncu je najgore prošao Michael Santos koji je inače postigao i prvi gol na utakmici u 51. minuti. Čim je dotrčao do tribine, jednog je policajca odmah poslao na pod.

Policija je pak Santosu poslala prijavu.

“Protiv dvojice muškaraca u dobi od 26 i 42 godine podignuta je prijava zbog fizičkog napada koji se dogodio sinoć na Celtic Parku. O svemu je obaviješteno Tužiteljstvo”, oglasila se da danas priopćenjem policija. Drugi optuženi je netko od pomoćnog trenerskog osoblja.

Pretpostavljamo da je sada na potezu i UEFA.