Prvom pobjedom kupljeno je još malo vremena: Bilićev WBA pobijedio je Sheffield United

WBA - Sheffield 1-0

U utakmici koja je bila “biti ili ne biti”za Slavena Bilića — kao, doduše, i za Chrisa WilderaWBA je na Hawthornsu protiv Sheffield Uniteda stigao do prve pobjede u ovoj premierligaškoj sezoni. Nakon 90 minuta tijekom kojih su se jako dobre prilike promašivale na obje strane, završilo je samo 1-0 za WBA koji će Bilić voditi do daljnjeg.

Nakon nešto više od sat vremena igre, ukupno je prema i jednim drugim vratima bilo upućeno gotovo 30 udaraca.

Sheffield ih je nekoliko uputio u prvih pet minuta utakmice, i to iz jako dobrih pozicija, ali niti jedan nije završio u mreži. WBA je preživio ovaj Sheffieldov nalet na otvaranju i zatim uz nešto sreće poveo u 13. minuti — nakon ubačaja iz kuta Sheffieldova obrana nespretno je očistila loptu i ona je stigla do Conora Gallaghera koji je sam stajao na rubu kaznenog prostora, pogodio ju je više gležnjom nego stopalom i poslao je kroz gužvu u suprotni kut za 1-0. Chelseajevom igraču na posudbi bio je to prvi gol u Premier ligi.

Grešaka je bilo na obje strane i obranama su se iskazala oba vratara. U 17. minuti Sam Johnstone spasio je WBA od sigurnog izjednačenja kada je ispod prečke izvukao udarac glavom Olivera Burkea.

Do kraja poluvremena WBA je složio dvije prilike nakon ubačaja iz kuta, ali povećanja vodstva nije bilo.

U 52. minuti Aaron Ramsdale skinuo je pokušaj glavom Kylea Bartleyja. Vjerojatno najbolju priliku na utakmici Sheffield je imao u 64. minuti kada je George Baldock sa 6-7 metara zapucao čisti zicer, odnosno potpuno neometan poslao loptu visoko preko gola.

Johnstone je utakmicu završio sa šest obrana Ramsdale s pet. Vidjeli smo na kraju i preko 30 udaraca na vrata od dvije najlošije ekipe u ligi i nekoliko nevjerojatnih Sheffieldovih promašaja. Sve se, međutim, kraju nekako privelo u Bilićevu korist.