Rapsodija u žutom: Dinamo je protiv Dragovoljca uvjerljivo stigao do prvih prvenstvenih bodova

Hrvatski dragovoljac - Dinamo 0-4

Vratio se Dinamo ligaškim pobjedama, baš kao što se i moglo pretpostavljati, s obzirom na današnjeg njegovog suparnika. Bez većih je problema svladan Hrvatski dragovoljac, susret se igrao na stadionu u Kranjčevićevoj, a konačni je rezultat bio visokih 4-0.

Damir Krznar iskoristio je ovu utakmicu kako bi odmorio nekolicinu stožernih igrača uoči važnog uzvrata na Cipru. Uz već ozlijeđenog Arijana Ademija, od prve minute nisu startali niti Bruno Petković, François Moubandje ni Kévin Théophile-Catherine, no to se nije osjetilo na terenu.

Od početka je Dinamo zavladao travnjakom, Dragovoljac je imao tek jedan udarac prema vratima, na kojima je stajao novi Dinamov kapetan, Dominik Livaković. Domaće je u 19. minuti načeo Lovro Majer, dobro je reagirao na odličan ubačaj Josipa Šutala i na drugoj vratnici poslao loptu u mrežu. On je i ponajbolji Dinamov igrač u novoj sezoni, jedino protiv Slaven Belupa nije sudjelovao u pogocima.

Samo 16 minuta kasnije, ova su dva igrača zamijenila uloge, Majer je ubacio s lijeve strane napada, a Šutalo je bio najviši u skoku za povećanje Dinamovog vodstva. Ako je i tada bilo ikakvih dvojbi oko pobjednika, to je bilo razriješeno odmah na startu nastavka.

U osam početnih minuta drugog poluvremena, Modri su stigli do nova dva pogotka i prvih ovosezonskih bodova u HNL-u. Do svojeg je ovosezonskog prvijenca došao Mario Gavranović, već tada je bilo jasno kako su se igrači Dragovoljca raspali. To je dodatno potvrdio i igrač utakmice, Lovro Majer, svojim je drugim večerašnjim pogotkom povisio na 4-0. Gledajući sva natjecanja, ovo je bio osmi ovosezonski gol u kojem je sudjelovao.

Stali su na tome Krznarovi igrači, čekao se samo kraj susreta, a uslijedile su i promjene. Jedna od njih je bila Majerov izlazak iz igre, koji je popraćen ovacijama gledatelja na i oko stadiona.

Loše su, dakle, igrači Dragovoljca krenuli u sezonu, dva poraza u gol-razliku od 1-7, dok se Dinamo ovom pobjedom napunio samopouzdanjem prije gostovanja kod Omonije, u nastavku lova na skupine Lige prvaka.