Rijeka novom pobjedom korača prema Europi. Sjajni Frigan još se jednom upisao u strijelce

Slaven Belupo - Rijeka 1-3

Uzbudljiva je i sadržajna bila današnja utakmica Lokomotive i Gorice (2-2), a da će takva također biti i ona u Koprivnici, znalo se već od samog početka. Tamo su snage odmjerili Slaven Belupo i Rijeka, domaći su slavili u sva tri ovosezonska susreta s kvarnerskim prvoligašem, a taj se niz danas ipak nije nastavio. Gosti su slavili s 3-1 te se tako opet vratili na četvrto mjesto ligaškog poretka.

Kao što smo već spomenuli, vatren je bio početak ovog ogleda na stadionu Ivan Kušek Apaš. Gosti su poveli već u prvoj minuti, točnije nakon samo 35 sekundi igre, što je najbrži gol ove sezone u HNL-u. Dugu loptu s vlastite polovine terena poslao je Ivan Smolčić, prema hitronogom Princeu Ampemu. Ganski ofenzivac bio je brži i od istrčalog golmana Ivana Suška te potom poslao loptu u praznu mrežu.

Igra se potom malo primirila nakon tog furioznog starta, a onda je Rijeka u 21. minuti povisila svoju prednost. Iako nije bio ni strijelac ni asistent, najviše zasluga ide Zambijcu Emmanuelu Bandi. On je u teškoj situaciji iskosa gađao vrlo precizno, uz samu vratnicu. Sušak je to krajnjim naporom uspio obraniti, ali je lopta stigla do Matije Frigana, koji ju je proslijedio do strijelca Veldina Hodže.

U nastavku smo gledali sasvim drugačiji Slaven, koji je bio dodatno pojačan i ulaskom Ivana Krstanovića s klupe, ali sigurno i žustrim uputama trenera Zorana Zekića.

Iskusni 40-godišnjak je za manje od dvije minute na terenu ostavio trag, smanjivši rezultat na 2-1 za goste. S desne strane mu je ubacio Antonio Bosec, Krstanović se nalazio oko bijele točke, tamo je primirio loptu i onda je poslao u gol. Njegov je to već 123. zgoditak u HNL-u, još ga tri dijele od Igora Cvitanovića, inače drugog na toj vječnoj ljestvici strijelaca hrvatskog prvenstva.

Na krilima tog pogotka, domaći su još i jače jurnuli prema lovu barem na remi, ako ne i pobjedu. No, izostala je ozbiljnija inicijativa i konkretnija opasnost pred vratima na kojima je stajao Nediljko Labrović. Dapače, do kraja utakmice se još jedna lopta našla u domaćoj mreži.

Odluka o pitanju pobjednika pala je u 79. minuti, Veldin Hodža lijepo je proigrao Alena Grgića na desnoj strani napada, a ovaj je fino zavrnuo u kazneni prostor. Tamo se našao najbolji Rijekin igrač u ovoj sezoni, Matija Frigan bez teškoća je matirao Suška za 3-1 u Podravini. Sada je došao do brojke od 13 ligaških golova u sezoni, više ih ima samo vodeći Marko Livaja (18).

Uz ovaj se trijumf Rijeka, s 47 bodova na svom kontu, opet vratila na treće mjesto ligaškog poretka, s dva boda više od četvrtog Osijeka. Očito će u toj borbi za treću poziciju biti presudan njihov međusobni ogled u posljednjem kolu ove sezone, 28. svibnja u Gradskom vrtu. S druge strane, Slaven je trećim porazom u četiri kola ostao na šestom mjestu, s pet bodova zaostatka za Osijekom i europskim kvalifikacijama.