S Mestalle izdvajamo Kovačićev gol i Wassov promašeni centaršut koji je završio u mreži

Valencia i Chelsea odigrali su 2-2 u 5. kolu Lige prvaka

Na kraju dana, Valencia je zaslužila barem bod, možda čak i sva tri.

Kepa Arrizabalaga je sjajno obranio jedanaesterac Daniju Pareju pri rezultatu 2-1 za Chelsea. Činilo se tada da je najbolja Valencijina prilika otišla u vjetar.

Ali u 81. minuti Daniel Wass zabio je jedan od onih pogodaka. Šišmiši su sjajno izbacili iz ritma Chelseajevu obrambenu strukturu i Danac se našao sam na desnoj strani, s loptom ispred sebe. Gotovo je sigurno htio centrirati, ali lopta mu je prešla preko noge, otplovila preko Kepe i od stative završila u mreži.

Wass je slavio pred strmim Mestallinim tribinama kao da je gađao daljnji kut i tko bi mu zamjerio?

Neka dignu ruku oni koji vjeruju da ovo nije bio centaršut

Završilo je 2-2, ali domaćin je trebao pobijediti, budući da su Maxi Gómez i Rodrigo (dvaput) promašili prilike koje bi u 99% drugih utakmica zabili. Valencia je, pogotovo nakon Wassovog pogotka, bila brža, opasnija i kvalitetnija. Albert Celades još nije ostavio svoj osobni pečat, ali večeras smo vidjeli zašto je ova Valencia pod Marcelinom bila jedna od najboljih europskih kontraških momčadi.

Iz napada u napad, Šišmiši su, zahvaljujući svom tehničkom talentu i brzini, izigravali gostujući presing i hitro donosili loptu u opasne zone.

Parejo, tragičar zbog promašenog penala, ponovo je potvrdio svoj status jednog od najpodcijenjenijih europskih veznjaka. Udarao je tempo, dominirao s loptom u nogama, sudjelovao u obje tranzicije. Malo je igrača koji poput njega spajaju fizičku spremu, obrambenu čvrstinu i tehničku nadarenost.

U prvom poluvremenu je Mateo Kovačić, koji je večeras nastavio svoju sjajnu formu u plavom dresu ove sezone, sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora zabio za 1-1 samo minutu nakon što je Carlos Soler, zasluženo, doveo domaćina u vodstvo na Mestalli. (Podatak za sve kvizomane (kvizofile?): Mateu je to prvi pogodak nakon 122 utakmice za klub i reprezentaciju i prvi za Chelsea tek u 71. nastupu.)

Nakon toga je, početkom nastavka, Christian Pulisic zabio za 2-1, nakon što je VAR (ispravno) promijenio prvotnu odluku koja je njegov pogodak poništila zbog (nepostojećeg) zaleđa.

Valencia i Chelsea uoči posljednjeg kola imaju isti broj bodova (osam), ali Englezi su favoriti za prolaz budući da igraju s Lilleom, a Šišmiši putuju u Amsterdam na noge Ajaxu.

Šteta što će jedna od ove dvije momčadi najvjerojatnije ispasti.