Sjajna Hrvatska slomila Njemačku i praktički osigurala plasman na Olimpijske igre

Dagurovi momci porazili su domaćina u Hannoveru

Hrvatska rukometna reprezentacija danas je prezentirala odličnu igru, pogotovo u prvom poluvremenu, te pobijedila Njemačku u Hannoveru u ključnoj utakmici kvalifikacija za Olimpijske igre (33-30).

Izabranici Dagura Sigurðssona odlično su ušli u susret i potpuno letjeli u prvom poluvremenu; poveli su 5-1 i u prvih 20 minuta općenito ograničili Nijemce na pet postignutih golova. Dominik Kuzmanović tada je nizao obranu za obranom i nastavljao se potvrđivati kao svjetska klasa na hrvatskom golu, a Marin Šoštarić briljirao je na desnom krilu. Također, istaknuli smo i jednu situaciju u kojoj se Luka Cindrić fenomenalno izborio za loptu, a o tome više možete pročitati OVDJE.

Nijemci su nakon 20-ak minuta ubacili u višu brzinu, počeli više trčati i pokušavali isprovocirati kakvu pogrešku hrvatskih rukometaša, ali bivši Kauboji tada su se održali na sasvim dobroj razini te još povećali svoju prednost; na predah su otišli s vodstvom 16-10.

Međutim, drugo poluvrijeme bilo je drugačije.

Ulazak u nastavak odmah je bio ponešto slabiji; Njemačka je ušla u run and gun igru s Hrvatskom što joj je itekako odgovaralo te do 40. minute prepolovila prednost Dagurovih rukometaša. Islanđanin je nakon toga morao zvati timeout, a Nijemci su nastavili pritiskati sa svih strana. Hrvatska je u prvih 12 minuta drugog dijela napravila tri isključenja i primila jednak broj golova kao u prvih pola sata, ali nekako je uspjela čupati golove u napadu i održavati kakvu-takvu prednost.

🇭🇷 𝐊𝐯𝐚𝐥𝐢𝐟𝐢𝐤𝐚𝐜𝐢𝐣𝐞 𝐳𝐚 𝐎𝐥𝐢𝐦𝐩𝐢𝐣𝐬𝐤𝐞 𝐢𝐠𝐫𝐞2️⃣ vs Njemačka🗓️ Subota | 16. 3. ⏰ 14:30h🏟️ "ZAG Arena", Hannover📺 Doma tv

Posted by Hrvatski rukometni savez on Saturday, March 16, 2024

15-ak minuta prije kraja utakmice Nijemci su se uspjeli vratiti na minus dva čime smo krenuli u iznimno napetu i čupavu završnicu. Hrvati su u tim trenucima primali previše golova i bilo se teško nositi s golemim njemačkim pritiskom, ali Dagurovi momci uspjeli su isporučivati u napadu.

Osam minuta prije kraja Domagoj Duvnjak nezgodno je pao nakon žestokog duela sa Sebastianom Heymannom. Hrvatskom kapetanu nastradalo je rame, a stasiti Nijemac dobio je crveni karton i tako malo olakšao posao Dagurovim izabranicima koji su na kraju uspjeli zadržati prednost.

Najbolji hrvatski strijelac opet je bio Ivan Martinović s osam golova, a Mario Šoštarić i veteran Duvnjak zabili su pet.

Ukratko, Hrvatska nakon ovog ishoda još nije službeno na Olimpijskim igrama jer teoretski još može ispasti ako Alžir dobije i Austriju i Hrvate, ali to je praktički nemoguće s obzirom na kvalitetu tih reprezentacija. Alžir i Austrija igraju u 17:30 pa bi do navečer sve trebalo biti riješeno i jasno.