Škakljiva situacija i tajming: Tobias Stieler je pokazao svoj prvi crveni karton u Ligi prvaka

Nakon 17 minuta Atalanta je protiv Real Madrida ostala s desetoricom igrača

U prvoj utakmici osmine finala između Atalante i Real Madrida rezultat nakon prvih 45 minuta igrao bio je 0-0.

Ali dojam je iz Atalantine perspektive puno gori od rezultata — od 17. minute Atalanta igra s igračem manje.

Njemački sudac Tobias Stieler do večeras je sudio 22 utakmice u Ligi prvaka, od čega je njih sedam bilo u kvalifikacijskoj fazi. Niti u jednoj od tih utakmica iz džepa nije vadio crveni karton, bilo izravno bilo nakon vađenja drugog žutog kartona.

U tom je smislu ‘ debitirao’ na Atalantinom veznjaku Remu Freuleru.

Ferland Mendy krenuo je prema Realovom golu, lopta ja bila na putu prema njegovim nogama, a Freuler ga je srušio na oko 18 metara od gola, prije nego što je Mendy imao potpunu kontrolu nad loptom (gurnuo je loptu od gola). No, Stieler je procijenio da se radilo o izglednoj prilici za gol i Freuleru je pokazao crveni karton.

VAR se nije oglasio i Real je stigao do velike prednosti…