Škotska je nakon penala u Beogradu pobijedila Srbiju i na Euru će igrati u skupini s Hrvatskom

Škoti idu na prvo veliko natjecanje nakon 1998. godine

Škotska ide na Euro.

U finalu play-offa Lige nacija Škotska je nakon penala pobijedila Srbiju. Nakon 90 minuta i nakon produžetaka bilo je 1-1.

Prvo poluvrijeme završilo je s točno četiri udarca prema golovima, odnosno s po dva na svakoj strani. Srbija je jednom šutirala u okvir gola, Škotska oba puta.

Ali pravih prilika zapravo nije bilo. Najbliže tome bio je John McGinn koji je iz kaznenog prostora (iskosa) šutirao u 32. minuti, ali je njegov udarac uz manje probleme obranio Predrag Rajković.

Ukratko, u prvom poluvremenu nismo vidjeli ništa posebno, a i to je blagi opis.

Zato barem u drugom poluvremenu nismo dugo čekali da se nešto počne događati na travnjaku. U 51. minuti Andy Robertson zapucao je čisti zicer, ali samo minutu kasnije Ryan Christie doveo je Škotsku u vodstvo.

Škoti su presjekli dodavanje na 20-ak metara, lopta je stigla do Christieja koji je sjajnim udarcem s 18 metara loptu od stative poslao u mrežu.

Četiri minute kasnije Rajković je obranio novi pokušaj Christieja, u 69. minuti Callum McGregor zamalo je zabio s 20-ak metara, a tri minute kasnije Christiejev udarac ovoga je puta prohujao s krive strane stative.

Od Srbije smo u tom razdoblju vidjeli jedan pokušaj glavom Sergeja Milinkovića-Savića s pet metara koji je otišao pokraj gola.

Srbija je do kraja utakmice uglavnom do gola pokušala doći preko ubačaja, ali nije uspijevala, sve do 90. minute, kada je iz prvog udarca u okvir gola u drugom poluvremenu i izjednačila — nakon ubačaja iz kuta Luka Jović koji je u igru ušao u 70. minuti pogodio je glavom za 1-1.

U prvom produžetku vidjeli smo nekoliko pokušaja iz daljine na obje strane, ali golova nije bilo. Nije ih bilo ni u drugom i krenulo se na izvođenje penala. Aleksandar Mitrović jedini je promašio penal i to peti, odnosno njegov udarac obranio je David Marshall, i to je bilo dovoljno za prvi plasman Škotske na veliko natjecanje nakon 1998. godine.

Škotska će na Euru igrati u skupini s Hrvatskom, Engleskom i Češkom.