Slamka spasa? WBA je stigao do još jedne velike pobjede, ovaj put je stradao Southampton

Rezultat je bio 3-0

Razvuklo se 32. kolo Premier lige na četiri dana, a u prvoj današnjoj utakmici West Bromwich Albion slavio je protiv Southamptona, rezultat je bio 3-0. Pobjeda je to koja momčad Sama Allardycea i dalje drži u minimalnoj šansi za opstanak u elitnom rangu engleskog nogometa.

Domaći su do početnog vodstva stigli u periodu od samo tri furiozne minute sredinom prvog dijela. Igrala se 32. minuta kad je vratar Fraser Forster srušio Matheusa Pereiru u srcu kaznenog prostora. Brazilac se i sam prihvatio izvođenja najstrože kazne te snažnim udarcem po sredini gola zabio za vodstvo.

Osmi je to njegov gol u prvenstvu, Gabriel Jesus i on najbolji su brazilski strijelci ove sezone u Premier ligi. Čak štoviše, Pereira je zabio više golova od razvikanijih igrača i skupih pojačanja, iza njega su na ljestvici strijelaca i Sadio Mané, Jack Grealish, Nicolas Pépé te Timo Werner, ali i brojni drugi.

Samo tri minute kasnije, već je bilo 2-0. Mbaye Diagne presjekao je jedan neoprezan pas gostujuće obrane te prekrasnim dodavanjem pronašao Matta Phillipsa na drugoj vratnici. Jedva je Southampton dočekao kraj poluvremena, jer domaći su u prvih 45 minuta uputili čak 13 udaraca prema golu, ovosezonski im je to rekord.

Nastavak je ponudio gotovo pa istu situaciju, Southampton je imao posjed, a WBA je zabijao. Gotove tri četvrtine vremena u drugom dijelu lopta je bila u nogama igrača u crveno-bijelim dresovima, ali nisu stigli niti do počasnog zgoditka.

Dapače, veliku krizu njihove obrane potvrdio je Callum Robinson u 69. minuti. Lopta koju je poslao Okay Yokuşlu prošla je kraj nekolicine gostujućih braniča, ali ne i Robinsona, koji zabija svoj šesti ovosezonski gol. Od tih šest zgoditaka, čak pet je zabio u utakmicama protiv Chelseaja, danas je konačno našao i drugu žrtvu.

Raspucan je WBA u završnici sezone i u hvatanju posljednjeg vlaka za opstanak, u ovoj i prošloj utakmici zabio je ukupno osam golova, dva više nego u proteklih 11 ligaških utakmica.

Ipak, ova napadačka renesansa stigla je možda i prekasno, jer tek je sedam utakmica ostalo Samu Allardyceu da napravi ono za što je i angažiran te izbori barem 17. mjesto ljestvice. Tu poziciju već neko vrijeme okupira Newcastle, koji sada ima osam bodova više od West Bromwicha.

Do kraja utakmice, gosti su imali veliku priliku za taj počasni gol, no ta se zamisao nije svidjela Samu Johnstoneu, West Bromwichevom golmanu, koji je Jamesu Ward-Prowseu u sudačkoj nadoknadi obranio kazneni udarac.

Dakle, što se tiče gostiju, njihova je situacija ipak nešto, no ne i puno, bolja, pa se Ralph Hasenhüttl ne može previše opustiti. Jedna pobjeda sjela bi mu kao ‘kec na desetku’, no do nje nikako ne može stići…